Російська фотограф зняла проект про народження України на знак вибачення

Російський фотограф Вікторія Івлєва об'їхала пологові будинки України, щоб за допомогою фотографій символічно показати, як після Майдану народжується нова нація

Проект називається "Народження України", повідомляє depo.ua з посиланням на "УП".

"Цей проект я бачу як подарунок Україні і привід для ще однієї розмови про цю ласкаву і неймовірну країну, про цінність життя і смерті, про свободу і призначення людини. Все сказане ніяк не применшує ступінь моєї особистої провини і моєї персональної відповідальності за війну, за загиблих, за знедолених, переселених і нещасних людей. Я зробила занадто мало, щоб зупинити війну. І жити мені з свідомістю цього до кінця моїх днів", – розповідає Вікторія Івлєва.

У книзі Івлєвої "Мандрiвка, или Путешествие фейсбучного червя по Украине " є фрагмент, який визначив головну ідею проекту про народження України.

"Жінки, які колупали мерзлу землю, щоб діставати з неї каміння, барикади з мішків, набитих снігом, вогнища, палиці, середньовіччя, триметровий плакат" Бачу справи твої, людино" з божевільними очима Спаса, і знову і знову вперто рухаються вперед фігурки, які витягають поранених з вогню, завивання швидких, гіркий запах гуми, пляшки і банки з "коктейлем Молотова", таємничі снайпери, прострелені металеві щити з іржавого заліза з плямами крові, дівчинка-волонтер, поранена в шию, сіре обличчя "Беркута", чорні закопчені обличчя, вогонь, хаос, хаос, хаос. І раптом із хаосу – народження нації".

Цей текст був написаний у 2014 році.

"Мені було цікаво, як сьогодні можна передати фотографічною мовою відчуття народження нації. Спочатку це здавалося мені неможливим, оскільки головна подія – Майдан, уже минула, а фотографія – це завжди тут і зараз", – зауважує Вікторія.

Російська фотограф зняла проект про народження України на знак вибачення - фото 1

Фотограф зрозуміла, що хоче об'їхати всю Україну і зняти справжні пологи, які і стануть символом появи нового життя – через біль, страждання, кров, а іноді і смерть.

Проект створювався у 2 етапи – у березні й травні 2016 року, і був побудований за принципом "один день – одне місто". Ночувати Івлєвій доводилося в поїздах і пологових будинках.

Після останньої зйомки, коли треба було повертатися в Росію, головний лікар пологового будинку в Старобільську Луганської області серед ночі відвіз її на кордон і допоміг перейти його.

Вікторія боялася, що зйомка може не вийти просто тому, що всі будуть навідріз відмовлятися фотографуватися. Але такого не сталося – і 34 новоспечені мами взяли участь у "Народженні України".

Виставка "Народження України відкриється у Києві в "Ізоляції" 18 серпня.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Країна Укропів