Проблему дитсадків врегулюють корпоративні дошкільні заклади, – Гриневич

Кабмін ухвалив проект закону, що дасть можливість створювати "корпоративні дитсадки"

Depo.Молодий укроп
15 лютого 2017 10:28
ФОТО: depo.ua

Відповідне рішення щодо проекту закону "Про дошкільну освіту" щодо розширення можливостей для створення та діяльності дошкільних навчальних закладів різних форм власності було прийнято 14 лютого, йдеться на сайті МОН, передає Depo.ua.

"Зміни до закону врегулюють на державному рівні проблеми функціонування дитячих садків, зокрема, приватних і корпоративних. Це сприятиме забезпеченню конституційного права дітей, в тому числі з особливими освітніми потребами, на отримання дошкільної освіти", – зазначила міністр освіти Лілія Гриневич.

Передбачається, що корпоративні дитячі садки діятимуть на засадах державно-приватного партнерства та матимуть кількох засновників, серед яких – місцеві органи влади, а також можуть бути громадські організації.

Окремо в документі передбачено створення та функціонування інклюзивних груп у дитсадках.

Відповідно до запропонованих змін, у дитячій інклюзивній групі може бути максимум 15 осіб, з яких не більш як 3 дитини з особливими потребами.

Також передбачається впровадження посади асистента, що допомагатиме вихователям в інклюзивній групі.

"За нашими даними, станом на 15 грудня понад 85 тисяч дітей перебуває в черзі на влаштування у дитячий садок. При цьому, в окремих великих містах у дошкільних навчальних закладах на 100 місцях виховуються 180 дітей. Це означає, що ми маємо шукати більше форм для організації дошкільних навчальних закладів", – додала Гриневич.

Нагадаємо, у школах нацменшин збільшать вивчення української мови.

Більше новин читайте на Країна Укропів.Depo