Під час вручення Європейського кінопризу згадали Сенцова

У Берліні на церемонії вручення нагород переможцям Європейського кінопризу (European Film Award, EFA), яких обрали члени Європейської кіноакадемії (European Film Academy), згадали українського кінорежисера Олега Сенцова

Як повідомляє Media Sapiens, відвідувачам заходу та телеглядачам історію Олега Сенцова розповів відомий німецький актор каталонського походження Деніель Брюль ("Гуд бай, Ленін", "Гонка", "Безславні виродки").

"Це наша відповідальність як кінодіячів та людських істот – стояти на сторожі прав людей та свободи слова. Я тут, щоб привернути увагу до долі українського кінорежисера Олега Сенцова", - зазначив він.

Він розповів історію затримання режисера в Криму в травні 2014 року, подальший судовий процес над ним в Росії, а також побиття у в’язниці з вимогою зізнатися в злочині, якого він не здійснював.

Деніель Брюль також зацитував відомі слова Олега Сенцова,які він сказав після оголошення вироку: "Боягузтво – найстрашніший гріх на Землі. Велика зрада починається з маленької такої боягузтва ... Коли тобі надягають мішок на голову, б'ють, і через півгодини ти вже готовий відректися від усіх своїх переконань, обмовити себе в чому завгодно, обмовити інших людей, тільки щоб тебе перестали бити. Я не знаю, чого можуть коштувати твої переконання, якщо ти не готовий за них постраждати чи навіть померти".

"Олег, ми не забудемо тебе і будемо продовжувати підтримувати тебе та твою сім’ю" , - зазначив Деніель Брюль.

Як відомо, кінорежисера Олега Сенцова 11 травня в Сімферополі затримали співробітники ФСБ. Згодом його було доправлено до московської в'язниці "Лефортово".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Країна Укропів