Парубій попросив владу Польщі не оцінювати фільм "Волинь"

Голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що просив керівників Польщі не давати жодних оцінок фільму "Волинь"
Depo.Молодий укроп
18 жовтня 2016 15:15
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив на брифінгу у парламенті, передає Depo.ua.

"Я читав рецензії на цей фільм "Волинь", безпосередньо його бачити я не міг. Але мав багато розмов з цього приводу з керівниками Польської держави. Я просив їх, щоб вони не давали жодних оцінок, бо поки це є просто фільм, його можна трактувати як мистецьку дію певного режисера, але якщо будуть керівники Польщі давати офіційну оцінку, то може виглядати для України як позиція держави", - сказав Парубій.

Він сказав, що налаштований на те, щоб не дозволити розпалювати конфлікт між Україною і Польщею, "всі провокаційні дії, які на те спрямовані, ми маємо відсікати".

Він додав, що на нашому головному фронті проти російського імперіалізму і агресії потрібно стояти разом із сусідніми державами.

Нагадаємо, 22 липня Сейм Польщі 442 голосами ухвалив резолюцію "Про встановлення 11 липня Днем пам’яті поляків, жертв геноциду, вчиненого ОУН-УПА". У документі йдеться, що від геноциду на Волині у 1943-45 рр. загинули понад 100 тис. поляків. У серпні Верховна Ради України висловила розчарування з цього приводу.

Довідка: Найбільш резонансною подією польсько-українського протистояння у Другій світовій війні була Волинська трагедія (або, як кажуть поляки, Волинська різанина) — обопільні етнічні чистки, які їх вчинили Українська повстанська армія (УПА) та польська Армія Крайова (АК) за участю польських батальйонів шуцманшафта і радянських партизанів.

Більше новин читайте на Країна Укропів.Depo