ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Парубій попросив владу Польщі не оцінювати фільм "Волинь"

Голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що просив керівників Польщі не давати жодних оцінок фільму "Волинь"
Depo.Молодий укроп
18 жовтня 2016 15:15
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив на брифінгу у парламенті, передає Depo.ua.

"Я читав рецензії на цей фільм "Волинь", безпосередньо його бачити я не міг. Але мав багато розмов з цього приводу з керівниками Польської держави. Я просив їх, щоб вони не давали жодних оцінок, бо поки це є просто фільм, його можна трактувати як мистецьку дію певного режисера, але якщо будуть керівники Польщі давати офіційну оцінку, то може виглядати для України як позиція держави", - сказав Парубій.

Він сказав, що налаштований на те, щоб не дозволити розпалювати конфлікт між Україною і Польщею, "всі провокаційні дії, які на те спрямовані, ми маємо відсікати".

Він додав, що на нашому головному фронті проти російського імперіалізму і агресії потрібно стояти разом із сусідніми державами.

Нагадаємо, 22 липня Сейм Польщі 442 голосами ухвалив резолюцію "Про встановлення 11 липня Днем пам’яті поляків, жертв геноциду, вчиненого ОУН-УПА". У документі йдеться, що від геноциду на Волині у 1943-45 рр. загинули понад 100 тис. поляків. У серпні Верховна Ради України висловила розчарування з цього приводу.

Довідка: Найбільш резонансною подією польсько-українського протистояння у Другій світовій війні була Волинська трагедія (або, як кажуть поляки, Волинська різанина) — обопільні етнічні чистки, які їх вчинили Українська повстанська армія (УПА) та польська Армія Крайова (АК) за участю польських батальйонів шуцманшафта і радянських партизанів.

Більше новин читайте на Країна Укропів.Depo