На польському ринку праці прогнозують бум на українців

Популярне польске видання звертає увагу на те, що польські працедавці дедалі частіше працевлаштовують іноземців з-за східного кордону

Треба цивілізувати працю українців у Польщі – закликає у коментарі у виданні "Rzeczpospolita" Анна Цєсьляк-Врублєвська.

Минулого року кількість дозволів на працю зросла до 800 тисяч.

"Це позитивне явище, бо іноземці заповнюють прогалини на польському ринку праці", — цитує Врублєвську Українська служба "Польського радіо", повідомляє depo.ua.

Водночас публіцистка зауважує, що цьому процесові притаманні також негативні аспекти, як хабарі за запрошення до праці чи праця в тіньовій зоні.

Польський уряд повинен негайно вирішити питання праці іноземців. Добрим для цього приводом може бути необхідність впровадження директиви ЄС, що стосується сезонної праці, – зауважує "Rzeczpospolita".

"Експерти підказують, що добрим кроком може бути можливість отримання іноземцем 5-тилітнього дозволу на перебування після року легальної, оподаткованої праці",- читаємо.

Коментаторка підкреслює, що українці "з огляду на демографію, рівень розвитку нам дуже потрібні. За кільканадцять років будемо потребувати їх навіть декілька мільйонів, сьогодні є час до цього відповідно приготуватися".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Країна Укропів

Мітки: #Польща