ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На екрани вийшов черговий фільм про Богдана Хмельницького

На українські екрани вийшов новий український фільм «Гетьман», який розповідає про один із періодів у житті Богдана Хмельницького
Depo.Молодий укроп
29 жовтня 2015 12:10
ФОТО: depo.ua

Історія починається з 1647 року, і показує повстання українського козацтва проти польської шляхти. Але головною лінією сюжету стають не саме повстання, а трагічна любов Богдана Хмельницького (Костянтин Лінартович) до молодої польки Гелени (Фатіма Горбенко).

Режисер Валерій Ямбурський екранізував роман Віктора Веретеннікова. Цікаво, що виконавець головної ролі Костятин Лінартович готувався до ролі за допомогою роману «Берестечко» Ліни Костенко.

Частина зйомок пройшла саме у тих місцях, де відбувалися події. Влітку 2014 знімали в Олеську, Свіржі та Золочівському замку на Львівщині. Пізніше – у Львові, Кам'янці-Подільському та Києві. А от зйомки у Бахчісараї довелося скасувати через анексію Криму.

Для фільму були спеціально розроблені і виготовлені знімальні павільйони, а також пошито 350 костюмів. Для виконання кінних трюків для були запрошені професійні каскадери.

Спочатку на роль Іслам-Герея був затверджений Ахтем Сеїтаблаєв («Хайтарма»), проте пізніше він вибув з проекту, а його місце зайняв Михайло Голубович («Пропала грамота»).

Фільм став сьомим кінематографічним зверненням до образу Богдана Хмельницького. Нагадаємо, що найвідомішим виконавцем ролі гетьмана був чудовий Богдан Ступка, який зіграв його ролі у фільмі Єжи Гоффмана «Вогнем та мечем». А от першим виконавцем став Микола Мордвінов у фільмі Ігоря Савченка «Богдан Хмельницький» 1941-го року.

Бюджет фільму склав ₴12 млн. Гроші інвестувала приватна компанія «Злагода». Держава надала «Гетьману» статус національного фільму. Визнання фільму національним дає певні податкові пільги. Наразі, окрім України, фільм має вийти у Польщі та трьох країн Балтії. В Україні дистриб'ютори обіцяють випустити фільм на 70-екранах одночасно.

Більше новин читайте на Depo.Життя.