МОН дає поради щодо змін у початковій школі для батьків та дітей

МОН підготувало роз’яснення стосовно нових вимог до оцінювання навчальних досягнень учнів 1-4 класів

З основними порадами, на які варто звернути увагу, ними можна ознайомитись у рекомендаціях відомства, передає depo.ua.

"У вчителів виникали питання, як працювати зі змінами до "Орієнтовних вимог оцінювання в 1-4 класах". Запитання були технічними, наприклад, як заповнювати класний журнал, чи як правильно спілкуватися з батьками про оцінки їхніх дітей", – розповіла головний спеціаліст департаменту загальної середньої освіти МОН Алевтина Лотоцька.

Так, "зар." ("зараховано") рекомендується ставити в журналі за предмети, що оцінюються вербально (інформатику, музичне мистецтво, образотворче мистецтво, основи здоров’я, фізкультуру, трудове навчання), а також другокласникам у школах, де вербальне оцінювання всіх предметів введено педагогічною радою.
Колонку для оцінювання ведення зошитів у класному журналі МОН радить прибрати взагалі, адже за новими вимогами ведення зошитів не оцінюється.

У методичних рекомендаціях наголошується, що оцінка учня – це конфіденційна інформація. На батьківських зборах інформація про бали, які одержують учні на уроках, не озвучується, а за умови запиту батьків готується у письмовому вигляді індивідуально для кожної родини.

Важливо також доброзичливо і детально пояснити, в чому помилився учень, порадити йому, як виправити ситуацію.

Школам необхідно відмовитись від оприлюднення рейтингів навчальних досягнень учнів одного класу, або класів на паралелі.

Учитель може самостійно прийняти рішення про вибір кольору ручки для перевірок і оцінювання письмових робіт та фіксації у щоденниках або обговорити це питання з учнями, батьками і прийняти спільне рішення.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Країна Укропів

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme