Кириленко пояснив, як УПЦ КП дозволили служити у Софії

Українська православна Церква Київського патріархату попросила дозволу у Кабміну служити в одній з церков Софії Київської

У свою чергу уряд не знайшов підстав відмовити.

Про це на годині запитань до уряду в Раді розповів віце-прем'єр-міністр культури В'ячеслав Кириленко, повідомляє depo.ua з посиланням на Українску Правду.Життя.

За його словами, служити УПЦ КП дозволили не в головному соборі Софії, а в церкві так званої Теплої Софії (Трапезній).

"Ми розглянули це звернення і не знайшли підстав, аби його не задовольнити. Богослужіння будуть відбуватися не на території власне святої Софії, а в Трапезній церкві, побудованій у ХVІІІ столітті", - заявив Кириленко.

"Всі вимоги пам'яткоохоронного законодавства будуть дотримані. Більше того, Софія – це живий заповідник. Там постійно відбуваються виставки, мистецькі події. І від того, що там буде проводити по певних днях і святах богослужіння УПЦ КП, Гірше Софії не буде", - додав він.

За його словами, це рішення має велику вагу для української держави.

"Бо вперше за останні 330 років українські церква повертається до Софії Київської… Ми готові до будь-якого громадського моніторингу. А українофоби всіх мастей, які зараз піднімуть крик навколо цього питання. Хай заспокояться",- заявив міністр.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Країна Укропів