ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

До Києва привезли картини Далі, Кандинського, Пікассо та Ренуара

Національний художній музей у Києві отримав 785 картин світових та вітчизняних класиків мистецтва, а також сучасні роботи
Depo.Молодий укроп
27 жовтня 2016 09:09
ФОТО: depo.ua
До Києва привезли картини Далі, Кандинського, Пікассо та Ренуара
До Києва привезли картини Далі, Кандинського, Пікассо та Ренуара

Полотна були передані музею за судовим рішенням. Вони 20 років зберігалися в схованках Нацбанку, а до цього належали одному з приватних банків, пише Vgorode, передає Depo.ua.

Таку вражаючу колекцію зібрав на початку 1990-х український банк "Градобанк", який в той час був одним з найбільших в країні.

У 1996 році "Градобанк" взяв кредит у Нацбанку під заставу картин. Незабаром він збанкрутував, не повернувши регулятору борг. У 2005 році Мінкульт прийняв рішення про передачу колекції державі. Банк, що розорився, протягом десяти років відстоював по судах своє право на картини, поки в 2015 році Вищий адмінсуд остаточно не ухвалив, що колекція належить країні.

В колекції є полотна пензля Далі, Кандинського, Пікассо та Ренуара. Український живопис там представлена в основному сучасними художниками. Колекція включає роботи Тістола, Гнилицького, Сільваші та Криволапа.

Колекція оцінюється експертами в 52 мільйони євро.

Та в найближчі місяці відвідувачі не зможуть помилуватися новими картинами. Їх зараз реставрують і вивчають фахівці, а виставлять роботи орієнтовно на початку наступного року.

Більше новин читайте на Країна Укропів.Depo