Три українські фільми, які гідні "Оскара-2017"

Сьогодні у світі відзначається День українського кіно. На щастя останнім часом Україна знімає багато фільмів, деякі з яких безумовно варті уваги

Три українські фільми, які гідні "Оскара…

Вчора став відомий претендент на "Оскар" від України - вітчизняний оскарівський комітет висунув картину Романа Бондарчука "Українські шерифи"

У мистецьке свято depo.ua пропонує більше дізнатися про фільм, який представить країну у престижному конкурсі, а також про двох його конкурентів, за які вболівало чимало кіноманів.

Отже, "Українські шерифи" - документальний фільм, знятий Романом Бондарчуком у копродукції України, Латвії та Німеччини. Фільм розповідає про жителів села Старої Збур'ївки Херсонської област - двох чоловіків, які взяли на себе функції охорони громадського порядку.

Чим українці виборюватимуть "Оскар-2017" - фото 3

Стрічка, яку знімали чотири роки, нещодавно отримала спеціальний приз Амстердамського фестивалю документальних фільмів. По закінченню зйомок на місцевих виборах у 2015 році головних героїв стрічки Віктора Кривобородько і Володимира Рудьковського було обрано депутатами сільської ради.

"Українські шерифи" - перша повнометражна робота режисера Романа Бондарчука, який до цього зняв кілька короткометражних фільмів, зокрема, картину"Ромська мрія" - про життя ромів на Закарпатті.

Режисер - Роман Бондарчук

Актори: мешканці села Стара Збур'ївка

Сюжет

Через те, що в селі Стара Збур'ївка практично немає міліції, функцію охорони громадського порядку беруть на себе двоє місцевих жителів — 50-річний Віктор Кривобородько і 44-річний Володимир Рудьковський.

Жителі села дуже згуртовані: ще у часи режиму президента Віктора Януковича наближені до нього олігархи скупали за безцінь землі на півдні України, але сільській голова Старої Збур'ївки Віктор Маруняк захищав землі від зазіхань олігархів, за що потрапив до в'язниці. Однак, його відпустили через два тижні через спротив громадькості, яка прийшла під стіни Херсонської прокуратури визволяти голову усім селом.

Віктор і Володя суміщають обов'язки міліціонерів і соціальних працівників: вгамовують сімейні сварки і бійки між сусідами, шукають потопельників, а от кримінальними злочинами не займаються. Однак з початком війни ситуація змінюється.

"Гніздо горлиці"

Чим українці виборюватимуть "Оскар-2017" - фото 1

"Гніздо горлиці" — український повнометражний фільм про проблему еміграції. Зйомки відбувалися здебільшого у Чернівцях та околицях Буковини.

Проект актуальний сьогодні, адже показує реальну ситуацію через узагальнення, на прикладі простої історії.

Режисер: Тарас Ткаченко.

Актори: Римма Зюбіна, Віталій Лінецький, Мауро Чіпріані, Ліна Бернарді, Микола Боклан.

Сюжет

У героїні була чудова родина - коханий чоловік та донька. Але чоловік втратив роботу, донька підросла, заробітку, який жінка мала на власній роботі, більше не вистачало. Тому погодилась, коли знайомі запропонували поїхати на заробітки до Італії. І от вона повертається на рідну Буковину. Настрій безрадісний, а під серцем б'ється ще одне сердечко, зовсім маленьке. 

"Пісня пісень"

Чим українці виборюватимуть "Оскар-2017" - фото 2

"Пісня пісень" - український історико-драматичний фільм, знятий Євою Нейман за однойменним ліричним твором єврейського письменника Шолом-Алейхема про силу дитячих почуттів.

Режисер Єва Нейман, створюючи сценарій, скористалася прижиттєвим перекладом Шолом-Алейхема з їдиша. Для відображення особливостей побуту 1920-х років і єврейської культури режисер їздила у Санкт-Петербург до експерта з семітології Семена Якерсона, а також консультувалася з дніпровським та одеським равінами.

У фільмі використана музика Аль Джонсона, Яші Хейфеца, Йосселя Розенблатта, Йосефа Хассіда.

Кінокритик Variety Гай Лодж високо оцінив кропітку роботу команди над відтворенням атмосфери єврейського поселення початку 20 сторіччя.

Режисер: Єва Нейман

Актори: Аріна Постолова-Тігіпко, Арсеній Семенов, Карен Бадалов, Віталіна Біблів, Михайло Богдасаров, Мілена Цибульська, Євгеній Коган, Альберт Філозов

Сюжет

У фільмі поетично показане єврейське містечко початку 20 століття, де живуть десятирічні Шимек і Бузя. Звичайно, вона — принцеса, а він — принц. Вони живуть у сусідніх палацах в одному дворі. Шимек починає усвідомлювати свої справжні почуття до Бузі тільки через роки, далеко від дому, коли дізнається, що вона виходить заміж за іншого.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Країна Укропів

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme