ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Батькові "Козаків" виповнюється 74 роки

Сьогодні Народному художнику України, "батькові" легендарних мультяшних козаків Едуарду Киричу виповнюється 74 роки
Depo.Молодий укроп
1 червня 2016 17:46
ФОТО: depo.ua

Складно зустріти людину, настільки захопленуі закохану в свою справу.

Помахом руки і олівця він багато десятиліть поспіль створює шедеври анімації: "Як козаки ...", "Лис Микита", "Енеїда", "Лис і дрізд", "Батьківська наука" і ще десятки веселих, пізнавальних і добрих мультфільмів.

Батькові "Козаків" виповнюється 74 роки - фото 1

Вперше намалювавши 46 років тому ескізи персонажів Ока, Грая і Тура, він, напевно, і подумати тоді не міг, що "Козаки" стануть справою всього його життя.

У свої 74 роки він наповнений невичерпною енергією, почуттям гумору і бажанням творити. Едуард Ілліч і зараз працює над анімацією - новими серіями мультфільму "Козаки. Футбол".

Розповідаючи про кожного свого персонажа, він занурюється в казковий світ анімації: "Якби мені не потрібно було спати і їсти, я б малював завжди" - каже він.

Протягом усього життя Едуард подорожує, вбирає в себе атмосферу різних країн, їх традиції, культуру, музику: "Я збираю все: вирізки з журналів і газет, листівки, фотографії, намагаюся запам'ятати / закарбувати характерні звуки, а потім все сортую по країнам, щоб потім в мультфільмах через деталі передати глядачеві всю атмосферу".

Батькові "Козаків" виповнюється 74 роки - фото 2

Всі персонажі, які вийшли з-під легкої руки Едуарда Кирича немов живі - багато в чому завдяки тому, що все береться з життя, з простих і зрозумілих емоцій.

"Коли ми з режисером Володимиром Дахно створювали перший мультфільм про козаків, змальовували персонажів з себе - просто ставали перед дзеркалом, жартували, корчили гримаси - так себе я асоціював з Оком (найнижчий, але найбільш верткий і моторний козак з мультфільму, який все бачить і все знає наперед)", - розповідає Кирич.

Більше новин читайте на Країна Укропів.Depo