ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Ахеджакова розповіла, як боїться їхати в Україну

Відома російська актриса змушена була припинити всі зв'язки з українськими колегами
Depo.Молодий укроп
25 квітня 2016 12:55
ФОТО: depo.ua

Російська і радянська актриса театру і кіно Лія Ахеджакова, якій під час її гастролей в США дякували за громадянську позицію, зазначила, що з початку російської агресії в Криму не була з виставами в Україні і навіть боїться думати про таке.

Про це артистка розповіла в інтерв'ю в ефірі "Эхо Москвы", повідомляє depo.ua.

"Як почалася війна, більше я туди не потрапляла. А так я її всю об'їздила. Це мій глядач. У чому справа? Це мій глядач!" - підкреслила Ахеджакова.

Також вона зазначила, що з українськими друзями і колегами через складну політичну ситуацію відносини теж порушилися - артисти практично не спілкуються.

У той же час Лія Ахеджакова не заперечує, що її постійно запрошують на гастролі в Україну, але вона категорично не погоджується на це.

"Я не знаю, як відповідати. Я не знаю, що я можу собі дозволити. Знаєте, ось в Америці одинадцять днів, все дні треба пити снодійне, щоб поміняти час і спати, коли наказали. Потім приїжджаєш сюди - і знову треба десять днів пити снодійне. Ось у мене такий організм", - багатозначно розмірковує артистка.

Ахеджакова знає, що її дуже поважають, люблять і чекають в Україні, але зараз вона не готова не те щоб планувати гастролі, але навіть відповідати на запитання з цього приводу: "Не хочеться відповідати за це. Не хочеться відповідати на питання, на які я не знаю відповіді. Не хочеться хизуватися цим. І потім, коли повернешся сюди, знову треба відповідати за це ".

Справа в тому, що через відкриту підтримку Ахеджакової України і критики російської влади артистці складно продовжувати працювати в РФ: "З одного боку, відмовляють в залах. Скільки разів вже нам відмовили в оренді. І "горять "ті люди, які пов'язані зі мною, низькооплачувані, які їдуть заробити гроші - і все зривається. Такий народ, розумієте. Не дають в оренду зал".

Також актриса розповіла, що над нею є нібито куратори, які контролюють всю її діяльність.

"По-перше, Кургінян (Сергій Курнягін, російський політичний діяч, театральний режисер, політолог і лідер руху  "Суть часу", - ред.) Цим займається. Є у нього своя якась ... називається "опір батьків". А потім - депутат Федоров, який теж стежить за мистецтвом. Його це утворення, секта (я не знаю, як це назвати), вони стежать за мистецтвом, щоб туди не проникла "п'ята колона". І, приїхавши з України, я втрачаю тут всі зали " , - констатує Ахеджакова.

Однак журналістка в приклад поставила російських артистів, які, незважаючи на заборони, об'їздили з гастролями Україну: Був "Громадянин поет", ви знаєте цю чудову компанію: Андрій Васильєв, Михайло Єфремов, зараз Андрій Орлов більше, ніж Діма Биков. Вони зараз проїхали цілий тур по Україні. Цілий тур! Просто в повному захваті там всі люди. Природно, вони там були і в Києві, і у Львові - де завгодно. Коли вони збиралися їхати, Андрія Васильєва дуже просили скасувати цей тур (я не буду говорити хто), тому що в цей час повинен був стартувати на каналі "Росія" серіал "Слідчий Тихонов", де Михайло Єфремов грає головну роль. І Андрію Васильєву сказали: "Якщо ви зараз поїдете в Україну, то фільм знімуть - і ми потрапляємо на бабки. Кіна не буде!" І що ви думаєте? Вони поїхали в Україну, вони зіграли всі свої спектаклі, а фільм прекрасно йде по телевізору. Нічого не трапилося!".

На що Ахеджакова констатувала: "Не забувайте, що я працюю в театрі "Современник", де є дирекція, адміністрація, головний режисер і так далі. Я є частиною цього колективу, і я повинна дотримуватися інтересів театрів".

"Коли можна, то я не корюся. А коли це вже стає неможливим, доводиться рахуватися", - підсумувала артистка, натякаючи на непросту ситуацію на РФ.

Раніше Ахеджакова назвала росіян і українців "радянським" народом зі спільними недоліками.

Більше новин читайте на Країна Укропів.Depo