UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

15 травня День Бориса і Гліба сіячів: чому треба почути солов'я та скинути одяг

Сьогодні православна церква згадує двох святих - Бориса та Гліба. Проте цей день має і народні традиції, які віками шанували наші пращури

15 травня День Бориса і Гліба сіячів: чо…

День пам'яті князів Бориса і Гліба - це перше православне свято, засноване на Русі. Його історія почалася 1115 року, передає Depo.ua.

Хто такі Борис і Гліб

Борис і Гліб — одні з перших святих, канонізованих церквою, молодші сини Володимира Святославича.

Незабаром після смерті їхнього батька в 1015 році вони обидва були вбиті, згідно з літописом, своїм старшим братом Святополком. Борис загинув на річці Альті 24 липня, а Гліб 5 вересня біля Смоленська. У результаті чотирирічної війни Святополк був переможений своїм молодшим братом Ярославом Мудрим. Очевидно, при Ярославі і була почата перша спроба канонізації святих братів. Тоді ж почали складатися перші оповідання про їхню загибель.

До часів Ярослава відноситься виникнення місцевого культу Бориса і Гліба у Вишгороді, де вони були поховані. Перенесення мощів Бориса і Гліба до нового храму синами Ярослава 20 травня 1072 року вважається моментом їхньої остаточної канонізації.

Спочатку їх шанували як цілителів, але вже незабаром Борис і Гліб стають заступниками всіх руських князів як їхні святі родичі. Вони — помічники в битвах, їхнім ім'ям закликають до єдності Русі, до припинення міжусобних воєн.

Традиції святкування Дня Бориса і Гліба

РезуÐ

З цього дня починали садити огірки і гарбузи. Щоб вони вродили великими - в грядці закопували товкач від ступки. Крім того, в цей день продовжували засівати поля. Так і говорили: "Борис і Гліб сіють хліб".

З Бориса і Гліба починають співати солов'ї. Якщо співають голосно, грунтовно - значить, не за горами літо. Якщо соловей співає всю ніч - наступного дня буде сонячно. А якщо солов'я почуєш раніше, ніж зозулю, то все літо проживеш щасливо.

Говорили також, що якщо при першій солов'їної трелі скинути сорочку, то блохи кусати не будуть. Іноді цей день називали також "бариш-день", а святого Бориса - Баришником.

Купці бурхливо святкували його пам'ять в надії отримувати за це бариші протягом всього року. Успішний рік обіцяв і вдалий продаж чогось у цей день.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Країна Укропів

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme