Жадан насварив українців, які обирають "пророків" з телевізорів

Відомий український письменник Сергій Жадан впевнений, що саме через прагнення знайти лідера-пророка, українців спіткають всі біди

Про це він розповів в інтерв'ю сайту "Новое время", передає depo.ua.

Жадана обурює той факт, що українці звикли шукати пророків у пресі чи в телевізорі.

"Моральні авторитети і влада – це речі часто просто несумісні і взаємозаперечувані. І для чого нам моральні авторитети? Є якісь речі, яких ви тримаєтесь у житті, якісь принципи, ну і тримайтеся. У мене є моральні авторитети серед моїх знайомих. Їх ніхто ніколи не буде знати, але я на них рівняюсь, тому що бачу: вони чесно і самовіддано роблять свою роботу. А шукати якогось морального авторитета в журналі чи телевізорі – ну для чого?", - каже письменник.

Також автор пов'язує таку любов до лідерів менталітетом та інфантилізмом українців.

"Це українська народна риса – створювати пророків і на наступний день їх розпинати. Такий певний інфантилізм. Обов’язково потрібно пророка, вождя, батька нації, потрібно піднести на трон, він обов’язково наступного дня скомпрометує все, що можна скомпрометувати, і завтра ж його почнуть розпинати. І почнуть на нього перекладати відповідальність. При цьому на себе ніхто відповідальність не візьме, ніхто не скаже: "Я ж говорив учора про цього, я ж підтримував, я ж голосував за цього президента", - зазначає митець.

Жадан підкреслює, що усі ті, хто кожного дня кричить "зрада" теж голосували за теперішній уряд, але не хочуть брати відповідальність за свій вибір.

Нагадаємо, Жадан впевнений, що війна на Донбасі виявила багато позитивних рис у чоловіках

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Країна Укропів