ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

З аукціону продадуть Універсал Скоропадського 1918 року

Унікальні стародруки, букіністичні видання, рідкісні мапи, документи, світлини (вперше!) і графіка підуть з молотка 8 жовтня на Другому спеціалізованому букіністичному аукціоні "Українська книга", організованому Аукціонним Домом "Дукат"
Depo.Лiтературний укроп
7 жовтня 2016 17:26
ФОТО: depo.ua

Всього 115 унікальних лотів! Після перших торгів, що відбулися весною, про цей аукціон дізналися колекціонери з Європи і США  й одразу заявили про свій намір брати участь в осінньому аукціоні.

Найдорожчі, з раритетних видань цього аукціону, оцінені в $1-1,5 тисячі. Антологія української ліричної поезії, що виходила після смерті Тараса Шевченка, в яку увійшли вірші більше десятка поетів – Куліша, Федьковича, Лесі Українки, Івана Франка оцінена в $1 тисячу. До речі, Франко особисто збирав і укомплектовував цей збірник

За тією ж ціною виставлений ряд книг, присвячених історії українського козацтва та українського війська. Найдорожчою книгою аукціону на цю тему, оцінена в $1,8 тис є наукова робота історика, етнографа і археолога Яворницького "Вольності запорізьких козаків".

Головним же топ-лотом торгів є "Кобзар" Тараса Шевченка у перекладі російських поетів". Її оцінили в $8 тисяч.

З аукціону продадуть Універсал Скоропадського 1918 року - фото 1

Поміж цікавинок аукціону – добірка видань ХIX–початку ХХ ст., присвячених Києву, серед яких - один з примірників журналу "Соціалістичний Київ" 1934 р. видання. На обкладинці - варіант проекту забудови урядового кварталу, що передбачав повне знищення не тільки Трьохсвятительської церкви та Михайлівського собору, а й пам’ятника Б. Хмельницькому та Софійського собору. Втілення в життя проекту перервала Друга світова війна.

На особливу увагу з боку колекціонерів української книги заслуговує добірка віршів Василя Вишиваного "Минають дні..." 1921 р. видання. Це перше і єдине видання надзвичайно цікавої особистості - австрійського архикнязя (ерцгерцога), військового діячя, політика, дипломата, поета, полковника Легіону Українських Січових Стрільців - Вільгельма Франца фон Габсбурга Лотрінгена. Саме його прихильники монархії в Україні розглядали як кандидата на український престол, хоча сам він ніколи цього не декларував. Людина з великою любов’ю в серці до України, що загинула у енкеведистських застінках.

Загалом, нинішній стан європейського ринку антикварних і букіністичних видань дозволяє говорити про зростаючий інтерес до книги як об'єкта колекціонування. Свідченням цьому можуть служити і збільшення кількості особистих бібліотек, і поступове переміщення торгівлі книжковими рідкостями із спеціалізованих магазинів на аукціони. Справжнім відкриттям для іноземних і, зокрема, російських аукціонних будинків стали видання, пов'язані з Україною. На букіністичних торгах вони зазвичай потрапляють в топ-лоти і практично завжди знаходять нових власників. Примітно, що більшість книг продається з перевищенням естімейта, а іноді - за рекордними цінами, що залишає далеко позаду інші рідкісні видання. Боротьба за такі екземпляри розгорається головним чином між нашими співвітчизниками, проте придбання раритетних видань за кордоном пов'язане з цілою низкою труднощів і додатковими витратами. Тому набагато простіше, вигідніше і безпечніше купувати україніку в Україні. Тепер у наших бібліофілів з'явилася така можливість.

До речі, з ростом інтересу до української букіністики на ринку буде залишатися все менше і менше колекційних видань, оскільки вони почнуть осідати в приватних зібраннях. І ціни на них будуть зовсім інші. Наприклад, збірник віршів Пушкіна і Шевченка, який пішов на першому аукціоні за 9 000 доларів, на Росії пропонується зараз за 16 000!

Більше новин читайте на Країна Укропів.Depo