Юрій Андрухович про інакокричання та резиденцію зла в Кремлі: ТОП-14 цитат

Сьогодні український письменник Юрій Андрухович відзначає день народження. Йому виповнилося 56 років

Юрій Андрухович про інакокричання та рез…

Андруховича вважають одним із класиків сучасної української літератури. Ще у 1985 він став співзасновником групи "Бу-Ба-бу", яка фактично заснувала нову традицію в українській поезії. Твори письменника "Рекреації", "Московіада", "Перверзія" давно стали must read для освічених українців.

Тексти митця у своїх піснях використовували гурти "Мертвий Півень", "Плач Єремії", "Sіґал Sпожив Sпілка", "Знову за старе", Karbido. 

Depo.ua зібрав цитат Андруховича про божевілля Путіна, кращі часи і замикання зла на собі. 

1. "Хвилює, що високий рівень мобілізованості і самоорганізації українців зникає, як тільки завершується Майдан. У час, коли треба розійтися по домівках і ефективно працювати, наша самооцінка й позитивні якості кудись зникають, а діалоги змінюються на “ну що це за болото, та це не люди, а вівці та пристосуванці”… Мабуть, нам потрібно постійно сидіти на Майдані, аби вірити у себе"

2. "На Кремль я дуже хотів би подивитися врешті як на якийсь Тадж Махал, тобто як на чудовий архітектурний ансамбль XV–XVII століть (бо він же справді таким є!), а не як на резиденцію світового зла, в якій безупинно виношуються чергові стратегії й технології проти мене. Я хотів би бачити в ньому італійських майстрів і чути дзвін німецьких курантів у Спаській вежі. І навіть червона рубінова звізда на її шпилі викликала б моє захоплення"

3. "Думати, що нічого не зміниться — страшенно згубна ідея. Це ідея певної летаргії, вічний, але, на жаль, не блаженний сон, це кошмарний сон"

4. "Кращі часи самі собою не настають — їх слід викликати і накликати, причому не тільки інакомисленням, але й інакомовленням. Іноді — інакокричанням"

5. "Хочеш бути вільним — будь ним"

6. "Дефініцій людини є тисячі, хай існує й така — двонога тварина без пір'я, котрій властиво сподіватися"

7. "Світ цей занадто брутальний, аби можна було його змінити на краще за допомогою слів, але й занадто ніжний, аби щось у ньому змінити за допомогою куль"

8. "Я письменник, а не дипломат. Тож дозволяю собі мову ненависті, але всіма силами намагаюся пильнувати, щоб вона не перемогла всі інші мови"

9. "Все залежить від зусиль індивідуальних, я тільки в них і вірю"

10. "Що більше – я не відповідаю на спроби образити мене. Є такий принцип, здається, в буддизмі – замкнути зло на собі, не продовжувати його, не давати йому дальшого життя. От я в деяких моментах намагаюся наслідувати цей буддизм"

11. "Припини Росія свої обстріли і виведи війська - дивись, і всі заспокоїмося, з обох боків. Але в цілому, звичайно, вільній країні дружити з авторитарною напівдиктатурою важкувато буде. Тобто ми як би в абсолютно різні боки рухаємося, навіть протилежні"

12. "Після всього, що він (Путін - ред.) до цього часу наробив, жодних гарантованих моментів бути не може, як і сподівань на здоровий глузд. Як то кажуть, був здоровий глузд - і вийшов весь. А з іншого боку - як людині не поїхати мізками, якщо у нього влада вже нічим давно не обмежена, а фінансові ресурси здаються просто невичерпними? Від такого розкладу не розумнішають"

13. "Існують цінності, вироблені і вистраждані в першу чергу західною(або західними - тут не так важливо) цивілізацією. Ось вони і є загальнолюдськими. За них і стояв Майдан. Це цінності демократично-ліберальні - правова держава, свобода особистості, соціальна справедливість і так далі. Все інше в цьому світі - не цінності, а регіонально-місцеві забобони"

14. "Можливо я дурень, але з оптимістичним настроєм! Є щось таке, що я не можу пояснити, але мені здається, що ми переможемо!"

В матеріалі використані цитати з книг Андруховича, його інтерв'ю для "Уніан", "Інтерв'ю з України", "Української правди", Deutsche Welle, colta.ru.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Країна Укропів

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook