Як росіяни заради грошей проміняли Путіна на Кобзаря

З початком роботи експертної комісії з питань розповсюдження та демонстрування фільмів при Держкіно російські кіношники почали переробляти свій продукт під український ринок

Про це в ексклюзивному інтерв'ю depo.ua розповіли письменники і видавці Віталій і Дмитро Капранови, які входили у склад зазначеної комісії.

"Росіяни дуже швидко перестали пропонувати на наш розгляд продукт із сумнівними моментами і швидко адаптувалися до наших вимог. За півроку з'явилися російські детективи, де слідчі без пагон, без прапорів, сидять в сірих кабінетах, жодного герба чи портрета Путіна не видно. А якщо щось і є, йде напис: "Прапор замінимо, портрет приберемо". У фільмі "День виборів - 2" пам’ятник Путіну перемалювали на пам’ятник Шевченку. У російському фільмі губернатор, якого обирають, іде в парк, а там стоїть Кобзар", - зазначають видавці.

За їхніми словами, експертам часто надходять фільми на стадії збірки.

"Наприклад, в кадрі має літати дракон, а літає голий каркас. Ти розумієш, що монтаж фільмів для України та Росії буде різним. Прибирають сюжетні лінії, репліки, герої. Вони граються чисто в гроші, їм все одно про кого знімати", - кажуть Капранови.

Брати акцентують, що такі моменти варто було б зауважити і авторам серіала "Не зарікайся" на телеканалі "Україна".

"Це великий привіт автором серіалу "Не зарікайся". Росіяни вже докумекали, що заради ринку можна покрутитися, хоча наш ринок для них не основний. А ці зробили 100 серій для України, і не подумали про такі прості речі", - дивуються Капранови.

Нагадаємо, скандал навколо "Не зарікайся" розгорівся після виходу серії, в якій бойовики розповідали, що "просто хотіли, аби Донбас був вільним", а на адресу українських бійців вживалися слова "хунта" і "фашисти".

Експертна комісія, переглянувши серіал, не знайшла в ньому нічого крамольного, після чого голова Держкіно Пилип Іллєнко вирішив її розпустити. Брати Капранови опинилися в меншості і голосували за заборону серіалу. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Країна Укропів