Детективна історія: Як польські сценаристи облюбували львівську психлікарню

Компанія Film.ua екранізує дві книжки українського письменника Богдана Коломійчука. За сценарій до детективного серіалу взялися поляки Пшемислав Новаковський і Моніка Франчак

Ольга Черниш
Перша заступниця головного редактора
Детективна історія: Як польські сценарис…

В основі сюжету майбутнього фільму - книжки Коломійчука "В'язниця душ" і "Небо над Віднем", друга з яких отримала спецвідзнаку на минулорічній "Гранд Коронації слова".

У творах львівський детектив Адам Вістович розплутує злочини у парі з польським ад’юнктом Самковським.

Назвати серіал планують "Лемберг" – саме таке ім'я носив Львів за часів Австро-Угорської імперії.

Наразі повідомляється, що у серіалі буде 8 серій, а щоб подивитися локації для зйомок польські сценаристи вже встигли з'їздити у Львів і наразі активно працюють над сценарієм.

Depo.ua поспілкувався з Богданом Коломійчуком про його детективи, початок роботи над проектом та львівські місця, які найбільше захопили польських гостей.

- Богдане, розкажіть, як довго захоплюєтесь детективами? Давно працюєте в цьому жанрі?

- Детективом, за всіма правилами жанру, була моя друга книга "Таємниця Єви", яка вийшла у 2014 році. Точніше, це була збірка детективних та авантюрних оповідань, в одному з яких вперше з'являється комісар Адам Вістович.

А цікавився жанром детектива з ліцейської юності, коли вперше познайомився з творчістю Едгара По і Артура Конан Дойла.

- Чому вирішили перемістити героїв в минуле, у Австро-Угорську імперію? Мабуть, багато часу провели в бібліотеках, аби вивчити епоху?

- Важко сказати... Я з самого початку працюю в історичному жанрі. Мені подобається вивчати, досліджувати минуле.

Звісно, і в бібліотеці, і в архіві провів чимало годин, оскільки відчуваю відповідальність перед читачем і хочу передати атмосферу часу якомога точніше.

Як польські сценаристи та український письменник шукали, де у Львові зняти "Німф болю" - фото 1

- У вашого героя, комісара Адама Вістовича є реальний прототип? Можливо, деякі риси запозичили у самого себе?

- Прямого прототипу немає. Це збірний образ людини свого часу і своєї професії. Так, він брутальний і зловживає алкоголем, але в потрібний момент проявляє свої найкращі професійні якості. Він блискучий, розумний поліцейський. А щодо моїх рис у ньому… Вістович не ідеальний, має слабкості - це в нас із ним точно спільне.

- Як сконтактували з Film.ua? Чия ідея була робити серіал?

- Познайомилися минулого року після церемонії нагородження переможців конкурсу "Гранд Коронація Слова". Тоді мій роман "Небо над Віднем", в якому також фігурує Адам Вістович, отримав спецвідзнаку від посольства Австрії. Мене запитали, чи міг би я написати синопсис, і чи я не проти екранізації. Я погодився. Далі спрацювала команда Film.ua і ось до Львова вже завітали польські сценаристи.

- У Вас були якісь вимоги щодо сюжету? Наприклад, деякі письменники принципово наполягають, щоб навіть дрібниці лишалися незмінними

- Жодних умов я не ставив. Ми дійшли згоди, що сюжет творів буде дещо змінено. Наприклад, трохи більшу роль буде відведено помічникові Вістовича, ад'юнкту Самковському

- Про що говорили із польськими сценаристами у Львові, як проводили час?

- Пшемиславу Новаковському і Моніці Франчак було важливо побачити на власні очі ті куточки міста, які фігурують в моїх повістях про Адама Вістовича. А це досить різноманітні місця. Від психіатричної лікарні на Кульпаркові до вулиці Вірменської (там жив Вістович) і Личаківського цвинтаря. Два спекотні дні у Львові промайнули, як дві години.

Ми й зараз знаходимось в тісному зв'язку зі сценаристами, оскільки я перекладаю з польської сценарій "Лемберга", який вони зараз пишуть.

Як польські сценаристи та український письменник шукали, де у Львові зняти "Німф болю" - фото 2

- Яке враження справив Львів на гостей?

- Пшемислав був у Львові, але дуже давно. Моніка не була взагалі. Тож для них обох наше місто було відкриттям. Львів обом припав до душі, це видно зі сценарію.
Особливо сподобалась психіатрична лікарня на Кульпаркові. Там гарний архітектурний комплекс і затишний парк довкола.

- Вже відомо, хто зіграє головні ролі у картині? Це будуть українські, чи польські актори?

- На жаль, на цьому етапі такої інформації немає.

- А кого б з українських зірок ви б особисто хотіли бачити в серіалі?

- Своїх улюблених Віктора Андрієнка та Олексія Вертинського. Але треба спочатку завершити сценарій, щоб уявити їх там у певній ролі.

- Де, крім Львова, будуть проходити зйомки?

- Оскільки події відбуваються в Кракові, Гданську та Львові, то й зйомки будуть відбуватися там.

- Плануєте особисто подивитися на локації в інших містах?

- Я дуже добре знаю ці польські міста. Часто там був, коли працював над своїми творами. Добре уявляю закутки і Кракова, І Гданська, де відбувались події повістей. Але звісно, поїду знову.

- Вже знаєте, які повісті з ваших двох книг оберуть для екранізації?

- На даний момент обрали чотири, але далі буде видно. Поки що працюємо над матеріалом повісті "Німфи болю", що входить до "В'язниці душ".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Країна Укропів

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme