ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Війну в Україні не дає закінчити "червона людина", — нобелівська лауреатка Алексієвич

Активна війна в Україні може спалахнути в будь-який момент, тому що росіяни дійсно вірять Путіну і готові вмирати заради нього
Depo.Лiтературний укроп
20 листопада 2015 12:03
ФОТО: depo.ua
Війну в Україні не дає закінчити "червона людина", — нобелівська лауреатка Алексієвич
Війну в Україні не дає закінчити "червона людина", — нобелівська лауреатка Алексієвич

Таку думку висловила лауреат Нобелівської премії з літератури Світлана Алексієвич в інтерв'ю виданню Der Tagesspiegel.

Інтелігенція шокована, вона не може зрозуміти, що відбувається. А народ, нажаль, дійсно підтримує Путіна. Всі просто щасливі, що велика імперія знову повернулася і світ її боїться, — каже білоруська письменниця.

Вона побоюється, що через це може початися нова спіраль насильства. Алексієвич, будучи в Україні побачила тут переселенців, які хочуть повернутися і "вступити у боротьбу проти росіян" за свій дім.

На її думку, намагання Заходу вирішити цей конфлікт санкціями є дивними, однак іншого варіанту зараз немає, оскільки військова відповідь означала б розв'язання Третьої світової війни. Однак, письменниця вважає, що санкції приречені на провал і не тому, що вони недостатньо жорсткі.

"Прикладів в історії багато. Росіяни готові голодувати і навіть помирати за свої ідеї. Це результат промивки мізків. Мрія про імперію живе в кожному росіянину. І вирішальним фактором стає так звана "червона людина". В 90-х роках ми, активісти-демократи, вважали, що комунізм лишився в минулому. Але це був неправильний висновок. "Червона людина" вірить в ідеали, в нове життя. В демократичні часи в Росії не існувало ніякого інтелектуального фундаменту", — зазначила Алексієвич, пояснивши, що "червона людина – це homo soveticus, людина радянська".

Читайте також: Хто така нова Нобелевська лауреатка з України Світлана Алексієвич.

Більше новин читайте на Країна Укропів.Depo