ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Видатного українського письменника на Росії записали в екстремісти

Три книги українського поета Дмитра Павличка визнали екстремістськими в результаті проведеної експертизи ряду видань з Бібліотеки української літератури Москви
Depo.Лiтературний укроп
26 травня 2016 10:05
ФОТО: depo.ua
Видатного українського письменника на Росії записали в екстремісти
Видатного українського письменника на Росії записали в екстремісти

Всього експертизу пройшли 24 видання, в тому числі "Голод в Україні", "Україна або смерть", "Ментальнiсть орди", книга Симона Петлюри, буклет про командира УПА Романа Шухевича і добірка дитячого журналу "Барвінок" за 2015 рік, передає depo.ua з посиланням на "Медузу".

Так, в книгах Павличка, крім слова "москалі", експерт визнав антиросійськими словосполучення "кремлівські паразити" (як "негативна оцінка російським адміністративним органам"), "петровська орда" (містить "різко негативну оцінку російських людей") і "кремлівські хрестоносці "(оскільки слово" хрестоносці ", на думку експерта, має в російській мові негативну конотацію).

Адвокат Іван Павлов зазначив на своїй сторінці у Фейсбуці, що в більшості видань, крім однієї книги Джорджа Сороса, експерт знайшов заклики до міжнаціональної ворожнечі.

"Критика радянської влади розцінюється експертом однозначно негативно." Радянський союз названий [в книзі "Голод в Україні, 1946-1947"] імперією, в цьому найменуванні міститься негативна оцінка радянської влади". Ще не сподобалася експерту формулювання - "Сталінсько-більшовицький імперіалізм".

Втім, нічого дивного - під час допиту експерт прямо говорить, що сучасна Росія є спадкоємцем радянської влади ... у дитячому журналі "Барвінок" екстремізм також знайшовся.

Наприклад, у реченні "Вперед на кріп! - кричав невеликого зростк москаль ..." і у використанні слова "рашисти". Окремо наголошується згадка участі російських військових в українському конфлікті, що, на думку експерта, не відповідає дійсності", - написав він.

Експерт в документі зробив висновок, що у читачів бібліотеки в результаті читання подібної літератури "формується ненависть і ворожнеча по відношенню до росіян".

Більше новин читайте на Країна Укропів.Depo