Від кого тепер залежить доля української книги

Напередодні міністр культури України Євген Нищук представив нового виконуючого обов'язки керівника Українського інституту книги

Від кого тепер залежить доля української…

Інститут очолив літературознавець, викладач Києво-Могилянської академії, директор видавництва "Смолоскип" Ростислав Семків, передає depo.ua.

Ростислав Семків народився в Тернополі. Закінчив Тернопільський педагогічний інститут, аспірантуру в університеті "Києво-Могилянська Академія". Захистив кандидатську дисертацію з теорії літератури. Викладає теорію літератури в НаУКМА.

Стажувався в Гарвардському університеті, у Верховній Раді України, у Комітеті з питань свободи слова та інформації. Лауреат видавництва "Смолоскип" 1998 і 1999 років, автор книжки есеїв "Фраґменти" (2000). З 2004 року – директор видавництва "Смолоскип". Основний напрямок діяльності – менеджмент програм та ініціатив.

Читає лекції про іноземних письменників, є гостем багатьох суспільних програм.

Від кого тепер залежить доля української книги - фото 1

Семків є членом журі "Книга року ВВС—2012". Автор низки наукових статей у фахових періодичних виданнях, часописі "Критика" та газеті "Дзеркало тижня", оглядів і рецензій на літературному порталі "ЛітАкцент" та в журналі "Український тиждень".

Також літературознавець відомий завдяки художнім та науковим перекладам романів "Білі зуби" Зеді Сміт (у співавторстві з Наною Куликовою), "Все ясно" Джонатана Сафрана Фоера, монографії "Західний канон" Гарольда Блума (у співавторстві з Ольгою Радомською та ін.).

Від кого тепер залежить доля української книги - фото 2

Семків є активним користувачем соцмереж. Про своє призначення він повідомив на сторінці у Facebook.

Від кого тепер залежить доля української книги - фото 3

ДОВІДКА

Ідея створення Інституту книги виникла у експертів в сфері книговидавництва на конференції, яка проходила в Києві в червні 2014 року. 

На початку 2016 року Верховна Рада проголосувала за створення Українського інституту книги. Інститут буде державною установою, яка буде формувати політику держави в сфері культури і мистецтв. Метою Інституту стане підтримка книговидавничої діяльності, популяризація читання, стимулювання перекладацької діяльності, популяризація української літератури в світі.

Директор Інституту книги буде призначатися на п'ять років за результатами конкурсу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Країна Укропів

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme