У Криму "шиють" справи через книги про Голодомор

На анексованому Росією півострові приводом для порушення кримінальної справи може стати збереження літератури про події Голодомору в Україні часів сталінського режиму

Про це розповіла директор загальноосвітньої школи №309 у Києві, а в минулому – директор школи з українським нахилом №13 у Євпаторії Ольга Тимошенко, яка була змушена залишити півострів після його анексії Росією, передає depo.ua з посиланням на "Крим.Реалії".

"Коли приходять у твою школу, забирають усі українські книги, складають у ящики і кудись відправляють... Коли я знаю, що порушено кримінальну справу проти директора однієї з феодосійських гімназій за те, що у неї зберіглася книга про Голодомор... Зараз це в Криму незаконно, у Криму це вважається злочином. За таких умов, як там можна перебувати", – зазначила директор школи.

"Як можна виховувати дитину в тому, в що не віриш і що ненавидиш?", – додала вона.

У Криму проти колишнього директора української школи в Євпаторії Ольги Тимошенко порушили одразу дві кримінальні справи за сепаратизм. Також після анексії Криму Росією була змушена звільнитися директор єдиної в Криму української гімназії Наталія Руденко. Вона написала заяву під тиском "самооборони Аксьонова" і чиновників міськради Сімферополя.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Країна Укропів