ТОП-8 проектів, які допоможуть вивчити і вдосконалити українську

98 років тому Центральна Рада проголосили українську державною мовою

Втім, до цього часу грамотно і красиво говорити українською вміють не всі. Але бажання виправити ситуацію все сильніше.

Depo.ua зібрав цікаві проекти та ініціативи, які допоможуть вдосконалити свою мову.

1. Безкоштовні курси української мови

Записатися на курси можуть мешканці 16-ти міст України, серед яких Слов’янськ, Дружківка, Маріуполь, Констянтинівка, Краматорськ. Курси започатковані ГО "Український світ", проте доєднатися до проекту може кожен охочий.

ТОП-7 проектів, які допоможуть вивчити і вдосконалити українську - фото 1

На заняттях вивчають правила граматики та словотвору, зустрічаються з митцями, слухають лекції істориків і навіть співають веснянки.

При цьому на курсах можна зустріти не лише українців, але й людей, що приїхали з Чехії, Казахстану, США і навіть Аргентини.

2. Лінгвістичний портал mova.info

Науковці Національного університету Т. Шевченка створили масштабну платформу, на якій намагаються зібрати всю інформацію щодо вивчення української мови. Крім новин, на сайті - непогана підбірка словників, статті з філології, база українських письменників.

З цікавинок - гра "Відгадайка". Обравши одну зі сфер - "Країни", "Міста України", "Річки України", "Гірські вершини України" - потрібно вгадати потрібне слово. Причому зробити це бажано до того, як головним героєм поласують змії.

ТОП-8 проектів, які допоможуть вивчити і вдосконалити українську - фото 2 

3. Одинадцятитомний "Словник української мови" онлайн

Сайт sum.in.ua легко вирішує мовні суперечки і ідеально підходить для тих, хто часто замислюється, чи взагалі в літературній мові існує слово, яке йому спало на думку. 

Користувачам пропонують доволі простий та зручний інтерфейс для користування Академічним тлумачним словником в 11 томах. 

4. "Мовомарафон"

Харків'янка Світлана Охович вирішила 21 день спілкуватися виключно українською. Коли ж особистий марафон закінчився, дівчина вирушила в другий мовний "забіг" і запросила до нього інших. Впродовж випробування учасники отримували завдання та цидулки з філологічними порадами. 

ТОП-8 проектів, які допоможуть вивчити і вдосконалити українську - фото 3

Наразі спільний марафон завершено, але спинятися на цьому ініціаторка проекту не збираєтся

5. "Мова - ДНК нації"

Проект Наталії та Олександра Клименків розвивається стрімкими темпами. Активісти знайомлять з нюансами української мови за допомогою картинок з правилами та наразі забутими фразеологізмами. 

Вчить усіх охочих симпатичний язичок Лепетун. 

На сторінку спільноті у "Фейсбуці" вже підписалися більше 32 тис. людей. 

ТОП-8 проектів, які допоможуть вивчити і вдосконалити українську - фото 4

А минулого грудня волонтери випустили мобільний додаток для вдосконалення української - його можна безкоштовно завантажити в Google Play та App Store.

6. Експрес-уроки української

Вчать української і в програмі "Сніданок з 1+1" по понеділках та середах. Своїми знаннями ділиться доцент Київського університету імені Бориса Грінченка Олександр Авраменко. Експрес-уроки, яких наразі вже 67,  тривають хвилину з гаком, і всі їх можна знайти в Мережі. 

7. ЗНО в картинках: українська мова

Український центр оцінювання якості освіти пропонує випускникам шкіл освіжити знання за допомогою формату "ЗНО в картинках". Дорослим стислі підручники з малюнками та схемами теж можуть стати в нагоді. Наприклад, підручник з української можна роздрукувати, розрізати на таблиці і засвоювати інформацію в громадському транспорті. 

ТОП-8 проектів, які допоможуть вивчити і вдосконалити українську - фото 3

8. "Переходь на українську"

Спільнота не вчить правильно писати і говорити, втім надихає говорити рідною мовою і вдосконалювати свої вміння.

В рамках проекту українці розповідають, як перейшли на рідну мову і з якими складнощами стикнулися.

ТОП-7 проектів, які допоможуть вивчити і вдосконалити українську - фото 2

"Зважаючи на тиск російськомовної довколишньої культури, ватні стереотипи в головах людей (і в моїй), сам процес давався тяжко. До того ж, стало втямки, що кепсько знаю мову, вивчав її з книжок, постійно слідкував за думками, аби не наверталися чужі слова (давно вже всім кажу - перехід на мову - найкраща буддистська практика). Утім титанічне напруження (агов, Прометею) далося взнаки - невдовзі я вже думав по-нашому", - пише мешканець Миколаєва Артем Бебик. 

"І ось десь два місяці тому я, виходячи з торгівельного центру, почув як жінка, розмовляючи по телефону сказала таку фразу: "Я приїду трохи пізніше, бо я не ВСПІВАЮ" (дослівно).І тут в мене впала "планка" і я вирішив всіх виправляти та навчати українскої, але щоб вчити всіх треба самому її знати.Тому у повсякденному житті я перейшов на українську мову. В цьому мені допомагають книжки, фільми, теле- і радіопередачі та мої друзі", - зазначає боєць батальйону "Донбас" Ігор Сухов. 

Крім історій, у спільноті - інформація про цікаві проекти та мотивуючі соціальні ролики. 

ТОП-7 проектів, які допоможуть вивчити і вдосконалити українську - фото 1

За три з гаком місяці на сторінку ініціативи у "Фейсбуці" підписалося понад 11 тис. осіб.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Країна Укропів