Що малюють китайці, яких надихнув Шевченко

В Києві відкрилася виставка картин "Нев'януча слава. Шана Тарасові Шевченку" художників Китаю із статусом живих класиків на батьківщині, які рік тому відвідували Україну

По це повідомляє depo.ua з посиланням на cultprostir.ua

Що малюють китайці, яких надихнув Шевченко - фото 1

Виставку організовано за ініціативою Китаю, на їхні гроші, за участю Китайської академії живопису і каліграфії, Інституту Конфуція, НАОМА, яка триватиме в Києві до 26 червня.

Організатори проекту особливо пишаються тим, що в ньому взяли участь провідні художники Китаю зі статусом живих класиків на батьківщині. У серпні минулого року вони відвідували Україну, шевченківські місця. Рік осмислювали побачене і представили його у вигляді картин і каліграфії.

Що малюють китайці, яких надихнув Шевченко - фото 2

Нещодавно в Китаї вийшла збірка поезії Кобзаря на китайській мові з ілюстраціями представників східної традиції. Таке за всю історію незалежної України відбулося вперше. Азіати закатили справжній бенкет духу і повністю за свій рахунок.

ТОП-5 найбільш виразних робіт з виставки

Поет Тарас Шевченко

Що малюють китайці, яких надихнув Шевченко - фото 3

Тараса з вогненною головою і похмурим поглядом зобразив сам Дай Ши Хе – досвідчений (1948 року народження) представник китайської делегації, декан факультету живопису Центральної академії живописного мистецтва КНР. Дай Ши Хе читав Шевченка тільки на китайському, але відчуває його «страждання і кривду» як власні. На стіні поруч – Тарас пензля аксакала з нашого боку, президента Академії мистецтв України Андрія Чебикіна. Відчуйте різницю і знайдіть 10 відмінностей.

Рідний дім Шевченка

Що малюють китайці, яких надихнув Шевченко - фото 4

Дун Хао – справжня телезірка, популярний телеведучий. Його впізнають навіть офіціанти в азіатських ресторанах Києва. Віце-президент Китайської академії живопису і каліграфії, проректор Академії живопису і каліграфії центральної телевізійної станції КНР та інше, Дун Хао є ще і володарем премії "Еммі" за художню озвучку фільму.

Живописом займається серйозно і дуже по-китайськи. Чорним по білому, тушшю по паперу шевченківська хата вийшла з виразним азіатським акцентом. Якраз те, що треба, щоб подивитися на неї незамиленим шкільними підручниками поглядом.

Катерина

Що малюють китайці, яких надихнув Шевченко - фото 5

Те, що з героїнею однойменної поеми Тараса порався художник молодший, ніж попередні, видно неозброєним поглядом. Фен Хао всього 57 років - підліток з точки зору китайської вікової ієрархії. Вік видає техніка і драйв. По-перше, до традиційної чорно-білої гами додано бляклих фарб, що робить полотно Фен Хао майже європейським. По-друге, Катерина в нього як та "циганочка" - з густим "виходом". "Циганка", "парижанка", "куртизанка" раз у раз лунало від стіни з картиною.

"Художник так бачить", - вичерпно прокоментував ситуацію проректор Академії мистецтв України Остап Ковальчук. Йому не можна не вірити - він проректор з науки.

1814-1838 роки Тараса Шевченка

Що малюють китайці, яких надихнув Шевченко - фото 6

У картинах Лі Гена портретної схожості з Тарасом, як і самого Тараса, шукати не варто. Нічого цього там немає. Але є експресія, бунтівливість, непокірних дух стихії, що викликає асоціації з "Реве та стогне Дніпр широкий" і самим автором цих слів. Дух Кобзаря віє, де хоче.

На картині пекінського художника у нього це виходить особливо потужно. Професор Лі Ген - визнаний майстер монохромного живопису, багаторазово відзначений званнями і преміями художник, педагог і мислитель. У його картин теж добре думається – особливо, про сенс життя і мінливість всього сущого.

"Вічний монумент"

Що малюють китайці, яких надихнув Шевченко - фото 7

Твір Го Хун Хая, на перший погляд, скоріше, спантеличує, ніж захоплює. На малюнку явно Тарас Шевченко, але дивовижних на одновимірний європейський погляд пропорцій. Швидше китайських, ніж українських.

І більше карикатурних, ніж класичних. Го Хун Хай багато працює для театру, можливо цим все і пояснюється: художник може бачити Шевченка із залу для глядачів, з першого ряду, з низу до гори. З цієї точки зору "Вічний монумент", напевно, виглядає більш стрункою скульптурою.

"Скульптури Тараса Шевченка в світі вразили мене, тільки велика людина здатна отримати таку повагу і захоплення людей", - зізнається Го Хун Хай. Що ж, у всіх у нас свої уявлення про велике і мале.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Країна Укропів

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme