ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Сестра Василя Стуса розповіла про життя під обстрілами поблизу Донецького аеропорту

Марія Стус згадує запеклі бої за Донецький аеропорт та щоденні обстріли будинку
Depo.Лiтературний укроп
19 січня 2016 15:46
ФОТО: depo.ua

Сестра видатного українського письменника та прозаїка, найактивнішого представника українського руху шістдесятників та героя України Василя Стуса розповіла про життя на Доннеччині та мимовільний переїзд до мегаполісу України, повідомляє depo.ua з посиланням на Громадське радіо.

Будинок Марії Стус та її родини знаходиться поміж двома вогнями, всього в п'яти кілометрах від Донецького аеропорту та села Піски. Вона з родиною була вимушена покинути домівку та переїхати до столиці, коли почалися бої за Донецький аеропорт.
"Від хати до аеропорту кілометрів 5. І десь 5 кілометрів від Пісок. Хата встояла, де жив Василь. А моя хата, я живу 4 вулиці від них, у мене були вибиті вікна. Навіть всіх не поставляли. Поруч з нами впали на кухню, а нам — осколками", - розповідає Марія Стус про події.

Марія Стус розповіла, про життя між двома вогнями та про щоденні постріли бойовиків.

"Я погано бачу, але коли почалося, таке страхіття, такі постріли були… Мені здавалося, що навіть кришу знесе. Летіли якісь довжелезні бомби, взривалися. Через одну вулицю від мене стояв блокпост "ДНРовців". Недалеко терикон, на ньому вони ховалися, чи звідти стрілялися. Перестрілка з усіх боків, і зараз іде", - згадує вона.

Як відомо, за власні переконання щодо необхідності збереження й розвитку української культури Василь Стус зазнавав репресій з боку радянської влади, його творчість була заборонена, а він сам був засуджений до тривалого перебування в місцях позбавлення волі, де й загинув.

Більше новин читайте на Країна Укропів.Depo