Сестра Василя Стуса розповіла про життя під обстрілами поблизу Донецького аеропорту

Марія Стус згадує запеклі бої за Донецький аеропорт та щоденні обстріли будинку

Сестра видатного українського письменника та прозаїка, найактивнішого представника українського руху шістдесятників та героя України Василя Стуса розповіла про життя на Доннеччині та мимовільний переїзд до мегаполісу України, повідомляє depo.ua з посиланням на Громадське радіо.

Будинок Марії Стус та її родини знаходиться поміж двома вогнями, всього в п'яти кілометрах від Донецького аеропорту та села Піски. Вона з родиною була вимушена покинути домівку та переїхати до столиці, коли почалися бої за Донецький аеропорт.
"Від хати до аеропорту кілометрів 5. І десь 5 кілометрів від Пісок. Хата встояла, де жив Василь. А моя хата, я живу 4 вулиці від них, у мене були вибиті вікна. Навіть всіх не поставляли. Поруч з нами впали на кухню, а нам — осколками", - розповідає Марія Стус про події.

Марія Стус розповіла, про життя між двома вогнями та про щоденні постріли бойовиків.

"Я погано бачу, але коли почалося, таке страхіття, такі постріли були… Мені здавалося, що навіть кришу знесе. Летіли якісь довжелезні бомби, взривалися. Через одну вулицю від мене стояв блокпост "ДНРовців". Недалеко терикон, на ньому вони ховалися, чи звідти стрілялися. Перестрілка з усіх боків, і зараз іде", - згадує вона.

Як відомо, за власні переконання щодо необхідності збереження й розвитку української культури Василь Стус зазнавав репресій з боку радянської влади, його творчість була заборонена, а він сам був засуджений до тривалого перебування в місцях позбавлення волі, де й загинув.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Країна Укропів