Премію Стуса присудили голові "Форуму Видавців" Олександрі Коваль

Лауреатом премії імені Василя Стуса у 2016 році стала президент громадської організації "Форум Видавців" Олександра Коваль.

Нагородження відбулося на відкритті "Книжкового арсеналу". Про його результати у своєму Facebook повідомила Києво-Могилянська бізнес-школа, яка нині є співорганізатором цієї події.

Олександра Коваль ініціює та організовує заходи, скеровані на розвиток видавничої галузі, промоцію книги в Україні та за кордоном.

Премію їй вручили "за особливий внесок в українську культуру та стійкість громадянської позиції".

Сама Коваль відреагувала на нагороду дописом у "Фейсбуці".

"Вчора мені вручили премію Василя Стуса, засновану Євгеном Сверстюком. Це премія українського ПЕН-клубу. Я поки що не усвідомила, що це для мене значить, не можу наразі повірити, що удостоєна цієї великої честі. Я ще напишу про свої почуття і подяки для тих, хто мене номінував і голосував… Стусові, Сверстюкові і десяткам їх побратимів вдалося видертися на вертикальну стіну. Нам також вдасться, але треба дертися щосили і тримати один одного", — написала лауреатка.

Претендентами на нагороду цього року також були письменниця, доктор історичних наук, професор Донецького національного університету Олена Стяжкіна та Андрій Содомора — перекладач з класичних мов, письменник, член Національної спілки письменників.

Сама Премія імені Василя Стуса заснована 1989 року Українською асоціацією незалежної творчої інтеліґенції (УАНТІ), присуджується щороку Українським центром Міжнародного ПЕН-Клубу авторам (літераторам, митцям, режисерам), які мають видатні успіхи у своїй галузі, виразну громадянську позицію, активно присутні в українському культурному просторі. Премію Стуса присудили голові "Форуму Видавців" Олександрі Коваль - фото 1

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Країна Укропів