Чому 17 жовтня - вдалий день для приготування настоянки, але поганий для п'яниць

З цього дня стає все холодніше і відчувається наближення зими

Чому 17 жовтня - вдалий день для приготу…

У церкві 17 жовтня вшановується пам'ять мученика Єрофея (Ієрофея), який жив в Афінах у I столітті. Одночасно з Діонісієм навернений у християнство і став учнем апостола Павла. Переказ свідчить, що Єрофей і Діонісій своїми очима бачили поховання Богоматері. Він був убитий язичниками після того, як намагався проповідувати християнство.

Раніше 17 жовтня готували особливу настоянку. Зазвичай використовували для неї різні запашні трави. Традиційна рецептура включала в себе чебрець, звіробій, конюшину, полин, майоран, деревій, материнку, аніс і м'яту. Трави заливали горілкою і настоювали близько 10-12 днів в теплому і темному місці. У народі говорили, що така настоянка не тільки підвищує апетит, але і допомагає в лікуванні різних недуг.

Зазвичай 17 жовтня проводили велику кількість обрядів, пов'язаних з відлякуванням нечисті. Вірили, що захиститися від неї можна, використовуючи цибулю, часник, редьку. Зв'язки цибулі і часнику підвішували над дверима будинків і хлівів. Також говорили, що найчастіше нечиста сила вражає п'яниць і людей, які несумлінно виконують свої релігійні обов'язки. Саме тому не рекомендувалося 17 жовтня гуляти, виходити з дому без потреби і, звичайно ж, не варто напиватися.

Народні прикмети на 17 жовтня

Не варто в цей день ходити в ліс - подейкували, що лісовики 17 жовтня ламають дерева, ганяють звірів, перш ніж піти зимувати до наступного року.

Не варто в цей день весілля грати - прикмета, що шлюб буде нещасливим.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme