Чарівники дитинства: За ким фанатіють українські малюки

Сучасні діти грають в американські ігри на планшетах, дивляться мультики про Лунтика і свинку Пеппу. Але наступний у списку – український мульт. Та і книжка на дивані у дитячій кімнаті – українська

Чарівники дитинства: За ким фанатіють ук…

Ще кілька років тому українська дитяча література існувала хіба що у мріях. Тепер українські письменники активно штурмують ринок – раніше дуже серйозні, філософські і навіть трагічні митці створюють кольорові і життєствердні світи для маленьких українців.

У день захисту дітей Depo.ua зробив підбірку популярних митців та їхніх творів.

Олег Чаклун і "Мікробот"

Письменник створив навколо себе атмосферу таємничості – справжнє ім'я не називає і фото у соцмережах не ділиться. В літературу Чаклун прийшов, спробувавши себе у фінансах, рекламі, туризмі. Потім у нього народилися діти, і тут розкрився письменницький талант. Вигадуючи казки для власних чад, Чаклун збагнув, що процес йому до душі.

Наразі у нього вийшов цілий серіал про Мікробота – космічного робота, який потрапив на нашу планету. Тут робот у веселій компанії бореться зі злом і влаштовує веселі ігри з дітьми.

Навколо героя видавництву "Фонтан казок" вдалося створити цілий всесвіт – зокрема, пропонується придбати не тільки книжки, але і футболки та кружки з зображенням Мікробота.

При цьому слава у історій зовсім не дута – діти справді ходять на презентації і чекають продовження серії. Також у автора є книжки "Банка варення", "Піраміда Синтії", "Справжнє диво" та ін.

Іван Андрусяк, "Стефа та її Чакалка"

Андрусяк друкувався ще з початку 90-х, але був майстром серйозних жанрів. У 1992-му випустив першу поетичну збірку "Депресивний синдром".

Але у 2005 році, з народженням молодшої доньки Стефи почав креативити для дітей, і у 2007 році світ побачило перше видання твору Андрусяка "Стефа і її Чакалка: дівчача повістина". Письменник написав про життя власної сім'ї, і, власне, дотепної та розумної Стефи, яка ще ходить до дитячого садочку. Втім, життя дівчинки змінюється, коли зла чаклунка Чакалка забирає її у школу для неслухняних дітей.

Книжка сповнена пригодою і життєвою мудрістю. Втім, мудрістю веселою, яку залюбки прочитають діти.

У 2010 вийшло доповнене видання книжки, а вже у 2016 – збірка "Стефа і Чакалка: Пригодницькі повісті".

Власне, вже три роки, як Андрусяк очолює власне видавництво "Фонтан Казок", яка відкриває читачам нові таланти.

Ірена Карпа та її "День усіх білок"

З жіночої прози, на яку ЗМІ навішали голосні епітети "епатажна" і "скандальна" Карпа переключилася на дитячу літературу і щойно минулої весни представила книжку "День усіх білок".

Каже, що надихнулася історіями Всеволода Нестайка, твори якого свого часу надихнули Карпу стати письменницею.

У книжці звірята впевнено йдуть до мети і борються за свої права, захищаючи свої домівки від людей. Характери у звірів – абсолютно людські, а зайвого улюлюкання, як це водиться у багатьох письменників, Карпі вдалося уникнути. Втім, за надмірну схожість людей та звірів письменницю вже розкритикували у соцмережах. Мовляв, так нічого чарівного від казки і не залишиться.

Лариса Денисенко, "Майя та її мами"

Раніше письменниця була відома дорослими творами, але недавно вирішила написати книжку для дітей. Проте не пригодницьку, а серйозну. Її головна героїня – Майя – зростає у лесбійській родині. А вчиться у класі, де всі діти – з різних сімей. Когось виховує мама та вітчим, у когось в АТО зникнув батько, а ще в когось батьки на заробітках і спілкуються з дитиною по Інтернету.

Книжка показує, що життя розмаїте, а бути інакшим не означає бути "ненормальним". Ідею Денисенко запропонувала правозахисниця Єлизавета Кузьменко, і письменниця радо погодилася.

Андрій Бачинський, "Детективи з Артеку"

Письменник з Івано-Франківська видав вже дві книжки про пригоди юних детективів, хоча до цього працював інженером-конструктором. Першу книжку Бачинський почав писати ще до анексії Криму і після тривалих роздумів та дискусій з видавцем вирішив не змінювати місце дії – табір "Артек". У другій книжці з цієї серії пригоди розгортаються вже у Львові.

Юні герої книжки розкривають злочини, наражаються на небезпеку, перевіряють на міцність власну дружбу. Таємниця та захопливий сюжет маленьким читачам до душі.

Також Бачинський написав серйозний роман "140 децибелів тиші" про хлопчика, який втратив слух. Цей твір удостоївся звання кращої дитячої книжки року за версією BBC.

Едуард Кирич і його "Козаки"

Художник-постановник намалював своїх козаків ще у 70-х роках минулого століття. Втім, мульт "Як козаки в футбол грали" знають і сучасні діти. Образи симпатичних козаків широко використовують у медіа.

А минулого року герої Кирича ожили знову - на телеекрани вийшов мульт-серіал "Козаки. Футбол". У коротесеньких серіях козаки грають у футбол в різних країнах і переживають численні пригоди. Як бонус - шанс коротко познайомитися з традиціями різних країн.

А в кінці цього року відбудеться прем'єра нового серіалу - "Козаки. Навколо світу". На глядачів знову чекатимуть веселі вибрики трійці і географічний лікнеп. Зокрема, автори мультфільму наголошують, що одна з цілей мультику - освітня. Наприклад, у кожній серії діти побачать тварину, яка мешкає в обраній країні і є її символом.

ФОТО: сайти видавництв, Facebook, головне фото - прінт-скрін кліпу Джамали All These Simple Things.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Країна Укропів

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme