Бацька Лукашенко не пустив українські книжки на свою виставку

Автобусу з українськими книжками, призначеними для XXIII Мінської міжнародної книжкової виставки, не дозволили в'їхати до Білорусі

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на українську службу ВВС.

Зазначено, що за кілька годин до відкриття виставки в Мінську білоруські митники перекрили шлях для 175 найменувань українських видань.

«Нам заявили: ввезення поліграфічної продукції на територію Білорусі заборонено. Хоча у нас був список літератури, призначеної для експонування на національному стенді України, завірений печаткою Держкомтелерадіо. Було запрошення від міністерства інформації Білорусі брати участь у виставці - причому, нам запропонували на виставці площі без оплати», - пояснила заступник начальника управління видавничими справами Держтелерадіо Тетяна Білоус.

За її словами, український стенд на виставці в Мінську таки оформили, але з дуже обмеженим асортиментом книг.

«Ми везли українських класиків, сучасних письменників, у тому числі книжки Сергія Жадана, мистецтвознавчу і наукову літературу. Ми розуміємо нинішню політичну ситуацію й акуратно підбирали цей список», - запевнила Білоус.

За словами представниці України, білоруські митники не висували до книжок і авторів жодних «звинувачень».

Видання зазначає, що публічних обурень із приводу книжкового інциденту на кордоні в Мінську не чути. Посольство України в Мінську за три дні експозиції не відреагувало на інцидент.

Зазначимо, що XXIII Мінська міжнародна книжкова виставка-ярмарок закінчиться 14 лютого.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Країна Укропів