Алексієвич розказала про три свої домівки

У своїй Нобелівській лекції в Стокгольмі Світлана Алексієвич заявила, що шанс, який був у її покоління в дев'яності роки, упущений

На питання: якою має бути країна - сильною або гідною, де людям добре жити, вибрали перший - сильною, повідомляє depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

Зараз знову час сили, заявила Алексієвич. "Росіяни воюють з українцям. З братами. У мене батько - білорус, мати - українка. І так у багатьох. Російські літаки бомблять Сирію ..." - нагадала вона.

"У мене три доми - моя білоруська земля, батьківщина мого батька, де я прожила все життя, Україна, батьківщина моєї мами, де я народилася, і велика російська культура, без якої я себе не уявляю. Вони мені всі дорогі. Але важко в наш час говорити про любов ", - заявила Алексієвич.

Нобелівська премія за 2015 була присуджена білоруської письменниці, автору книг "У війни не жіноче обличчя", "Цинкові хлопчики", "Час секонд-хенд" та інших, з формулюванням "за багатоголосе творчість - пам'ятник стражданню і мужності у наш час".

Білоруські телеканали, як повідомляється, не транслюватимуть Нобелівську лекцію Алексієвич. Лауреат жорстко критикує політику президента Білорусі Олександра Лукашенка. Алексієвич критикує також Володимира Путіна.

Нагадаємо, що Алексієвич 2 грудня у посольстві України в Мінську передала книги та лист підтримки українській льотчиці та російському політв'язню Надії Савченко.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Країна Укропів