ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Алексієвич про Путіна: Він акумулював бажання суспільства

Лауреатка Нобелівської премії з літератури Світлана Алексієвич вважає, що президент РФ Володимир Путін в утвердженні авторитаризму лише акумулював бажання суспільства
Depo.Лiтературний укроп
9 березня 2016 17:03
ФОТО: depo.ua

За її словами, час радянських ідей минув, однак «червона людина йде з великою кров'ю». Про це повідомляє depo.ua з посиланням на Deutsche Welle.

«Імперія не може зникнути ось так миттєво за 5-10 років. Як правило, якщо взяти інші імперії - Римську, Османську, всі вони зникали впродовж десятків років», - сказала Алексієвич.

Вона вважає, що авторитарний режим можливий і у сучасному освіченому суспільстві. У якості прикладу Алексієвич навела Росію та пояснила, що авторитаризм має колективний характер. «Справа не у Путіні, Путін просто акумулював бажання суспільства, яке справді відчувало себе приниженим, обкраденим, ошуканим», - зазначила письменниця.

Алексієвич вважає, що населення Росії не так і не усвідомило розпаду Радянського Союзу, який відбувся завдяки інтелігенції великих міст.

«І коли Путін промовив ці слова - "скрізь вороги, ми повинні бути сильними, нас повинні поважати" - все стало на свої місця, ось так люди знають, як жити», - сказала письменниця.


Більше новин читайте на Країна Укропів.Depo