"Вірші з війни" поета з АТО переклали на кримськотатарську мову

Міністерство інформаційної політики України організувало презентацію збірки віршів кримськотатарською мовою українського письменника Бориса Гуменюка "Дженк шиирлери" ("Вірші з війни")

Збірка була перекладена Майе Сефет, яка проживає в Криму, та видана накладом 500 примірників, повідомляє depo.ua з посиланням на УНН.

Більшість з них планується передати кримським татарам в Крим. Організатором перекладу та розповсюдження віршів стала кримськотатарський громадський діяч Ельвіра Булат.

За словами Гуменюка, члена Національної спілки письменників України та заступника командира добровольчого батальйону ОУН у 2014 р., ця збірка стала побічним продуктом війни на Донбасі.

"Я людина не військова, але вперше довелось взяти в руки зброю! Вперше я вистрелив в людину! Вперше стріляли в мене! Вперше бачив полонених! Вперше бачив смерть! Все це було болісно, цим хотілось поділитися. Так й виникла збірка, яка була перекладена в повному обсязі нашими братами – кримськими татарами. Ми - єдиний народ й це наша спільна війна. А попереду - наша спільна перемога!" - наголосив Гуменюк.

Під час заходу були зачитані рядки віршів українською та кримськотатарською мовами. Радник Міністра інформаційної політики України з питань Криму Еміне Джеппар зазначила, що видання збірки кримськотатарською мовою – знак підтримки та солідарності до корінного народу Криму, який наразі живе під пильним наглядом окупаційної влади.

"Російська влада сьогодні не тільки змінює склад Криму на свою користь, але й поширює серед мешканців Криму, у тому числі - кримських татар, міф про те, що Україна забула про Крим. Вірші українського воїна, що були перекладені кримськотатарською - це відповідь на закиди російської пропаганди", - підкреслила Джеппар.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Країна Укропів