Студент КПІ з батьком створив установу, яка видобуває енергію з морських хвиль

18-річний студент КПІ Михайло Литовченко і його батько (теж Михайло) придумали модульну електростанцію, яка виробляє електроенергію з морських хвиль

У проекту вже значний список українських і міжнародних нагород, серед яких - перше місце на I-SWEEEP 2015 у США. Сьогодні батько з сином борються за приз в $200 тис. у півфіналі міжнародного конкурсу наукових інновацій Tech-I GIST в США, повідомляє depo.ua із посиланням на ain.ua.

Хвильовий енергетикою люди займаються з 60-х років минулого століття, але доcі не знайшли адекватного технічного рішення: всі розробки малоефективні.

"Коливання повинні збігатися за частотою. А вітрова хвиля - то часта, то рідкісна, то висока, то маленька. Виходить, що всі сучасні системи показують хороші результати тільки в штучному басейні на регулярній хвилі. Незважаючи на інвестиції в сотні мільйонів доларів, всі розробки поки на стадії пілотних зразків", - каже Михайло Литовченко-старший.

Дніпропетровські дослідники вважають, що помилка в самому принципі таких установок: ані поплавки, ані маятники не можуть ефективно виробляти енергію з вітрових хвиль. Замість них син і батько Литовченко запропонували технологію хвилеріза-електростанції, яка складається з декількох валів, закріплених між двома заякоренними буйками.

При хвилі будь-якої сили вал обертатиметься, вироблятиме електроенергію і опріснюватиме воду.

"Всередині одного з буїв розташований насос високого тиску і механічний фільтр. Спочатку близько 10% морської води опріснюється  і направляється в збірну ємність для прісної води. Основна ж кількість морської води направляється в резервуар для вирівнювання тиску і далі - на гідротурбіну для генерації електроенергії. Після цього морська вода під звичайним тиском повертається в море", - пояснює Михайло Литовченко.

Винахідники розраховують продавати установки по $4-5 тис. за 1 кВт встановленої потужності. Вартість однієї кіловат-години виробленої енергії - 10-12 центів. Винахідники вже створили прототип і провели випробування.

Ідея Литовченка запатентована, в майбутньому вони планують виробляти станції на замовлення, а також встановлювати їх самостійно і продавати електроенергію.

Поки ж вони вийшли в число 102 півфіналістів, чиї презентації виставлені на спільне голосування в Інтернеті. Півфінал Tech-I GIST триватиме до 1 травня, в результаті відберуть 30 учасників, які будуть боротися за головний приз. Якщо перемога дістанеться дніпропетровським винахідникам, то призовий фонд вони витратять на виготовлення промислового зразка, щоб залучати інвесторів вже на новому рівні.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Страна Укропов

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme