Вакарчук хоче викоренити з українців звичку схилятися перед високопосадовцями

Український музикант Святослав Вакарук розповів, чому західна система освіти йому подобається більше за українську

Вакарчук хоче викоренити з українців зви…

Лідер гурту "Океан Ельзи" впевнений, що українцям слід міняти парадигму цінностей, передає depo.ua з посиланням на сайт "Новое время".

Вакарчук зазначив, що ніколи не мав стосунки до освітян, але наразі впевнений, що потрібно терміново розпочинати щось робити у цій галузі.

"Я би почав з парадигми, в якій живе наше суспільство і як воно сприймає освіту. По-перше, не секрет, що в нашому суспільстві культ вчителя зведений до абсолюту. У якомусь сакральному сенсі ми вважаємо, що люди, які старші за нас за віком, за званням, за статусом, вони завжди праві, а ми маємо підпорядковуватись під них. У нас присутня така річ, як схиляти голову перед високопосадовцями. Це культивується країною, батьками, незалежно від того, чи твоя думка співпадає чи ні. Таким чином нас вчать сприймати те, що говорить вчитель. А як на мене, це вихолощує думку, а по-друге, робить з нас людей, які готові вийти в зовнішній світ з ситуації, коли вони мають такі установки: не треба сперечатися з тим, хто стоїть вище, бо він краще знає. Я б займався тим, що змінював цю парадигму", - зазначив музикант.

Крім того, Вакарчук впевнений, що у школі учням потрібно давати змогу озвучувати свої думки та вступати у дискусію із вчителем.

"Школа має мотивувати дітей сперечатися зі вчителями. Учень має мати свою думку, учень може розуміти, що вчитель має більший досвід, але це не означає, що він точно і гарантовано правий. Із відносин "офіцер-генерал прусської армії – та солдат прусської армії" ми маємо перейти до відносин «майстер або вчитель бойових мистецтв десь в Шаоліні (тобто той, хто є фактично і спаринг-партнером, вчителем, другом і мотивуючим фактором) – [і учень] . Вчителі мають перестати диктувати дітям, а мають стати їм товаришем, другом-провідником в знання. Це перша річ, якої нам не вистачає", - сказав він.

При цьому музикант не просто філософствує, а пропонує нагальне вирішення проблеми освіти в Україні. Святослав вбачає її вирішення у децентралізації освіти.

"Перше, на мою думку, - це децентралізувати освіту. Освіта не може повністю управлятися з Києва, з міністерства. Всі чиновники не можуть знати, як краще кожному вчителю в кожному місті, в кожній громаді вчити дітей. Задача держави – давати стратегію, вимагати від школи певного базового рівня знань, щоб громадянин міг приймати виклики сучасного світу. На мою думку, школа має бути децентралізована наскільки, аби це була справа місцевих громад. Щоб міста, райони, громади, села самі визначали, що і хто має вчити дітей в школах, яким чином вони вчитимуть грамоті дітей, яким чином вони будуть викладати ту чи іншу літературу", - підкреслив артист.

Вакарчук запевняє, що потрібно зробити професію вчителя популярною.

"Необов'язково всім мати одну учбову програму, написану під кальку, особливо якщо вона написана людьми, які просиджують в кабінетах свої зарплати та перефарбовують радянські методички в синьо-жовтий. Коли ми з першого класу починаємо з Буквара давати дітям нецікаву систему освіти, то діти отримують відразу до школи. Якщо система буде децентралізованою, якщо школа сама буде визначати свої пріоритети та порядки, то буде дуже просто. Якщо вчитель успішний, всі підуть до нього, йому піднімуть зарплату з власного місцевого бюджету. Якщо вчитель не справляється із задачею, діти не знають простих речей, за рік він просто йде зі школи. На його місце приходить інший. Буде конкурс", - повідомив музикант.

Нагадаємо, Святослав Вакарчук нещодавно побував в США, де проходив навчання в одному з університетів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Країна Укропів

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme