Хливнюк - Кириленку: Не можна ділити артистів на своїх і чужих

Українські артисти виступили проти ініціативи міністра культури В'ячеслава Кириленка ввести квоти в радіоефірі

Хливнюк - Кириленку: Не можна ділити арт…

Як повідомляє depo.ua, відповідну заяву від імені українських артистів оприлюднив лідер гурту "Бумбокс" Андрій Хливнюк у "Фейсбуці".

"Ми, українські артисти, висловлюємо своє занепокоєння пропозицією квотувати український радіоефір за мовним принципом, що міститься у проекті Закону про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах) № 3822 від 27.01.2016 року", - йдеться у заяві. 

Нагадується, що ініціатива Міністра культури В. Кириленко та народних депутатів Олега Медуниці, Ігоря Артюшенко, Івана Крулько і Олега Ляшка, передбачає, що 75% пісень українських авторів та виконавців, які звучатимуть в ефірі радіостанцій, мають бути україномовними.

"Ми розуміємо, що мотивацією дляведення такого регулювання є прагнення захистити національний культурний простір, але змушенні констатувати, що обрані методи підтримки національної музики є неефективними. Розподіл українських авторів та виконавців на своїх і чужих, на правильних та неправильних є хибним шляхом та може стати причиною розбрату в середині музичної спільноти та в суспільстві загалом, в той час коли Україна потребує максимальної консолідації", - наголошують артисти.

Згідно з заявою, ініціатива категорично не сприйнята радіоіндустрією, оскільки передбачає недиференційований підхід до всіх радіостанцій не залежно від формату.

"Така реакція є повністю обґрунтованою, тому що є ціла низка музичних стилів, в яких достатньої кількості україномовної музики поки не існує. Якщо закон буде прийнято, низка радіостанції або припинить своє існування, або буде змушена знизити вимоги до якості музичного продукту, який лунатиме в ефірі. Все це матиме наслідком лише зниження популярності радіо загалом та збільшення кількості користувачів он-лайн сервісів, в яких захист національної музики не можливий в принципі", - зазначається в заяві.

Артисти цитують ст. 10 Конституції України, де наголошується, що держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя та одночасно гарантує вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України.

"Саме такий баланс та недискримінаційний підхід може дати належний результат. Запровадження будь-яких протекціоністських заходів має бути дуже ретельно продуманим та враховувати інтереси всіх сторін. Оскільки проект закону № 3822 від 27.01.2016 року не відповідає цим вимогам просимо його авторів переглянути свою позицію та відкликати поданий законопроект з парламенту. Також просимо народних депутатів, парламентські фракції та групи не підтримувати цей проект під час його голосування у першому читанні", - резюмують автори заяви. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Країна Укропів

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme