Чи варто "Євробачення" проводити в Одесі

Українська творча спільнота має певні сумніви щодо того, чи вийде в Одеси провести "Євробачення-2017" на належному рівні

Валя Котик
Журналіст відділу «Життя», редактор відділу «Молодий укроп»
Чи варто "Євробачення" проводити в Одесі…

Вчора в ЗМІ з'явилася інформація про те, що "Євробачення-2017" пройде в Одесі.

"Хоча офіційно рішення ще не озвучено, досить велика кількість впливових політиків і медійників вже щосили говорять про те, що в Міністерстві культури ухвалене остаточне рішення оголосити Одесу переможцем змагання на право проведення музичного конкурсі "Євробачення", - пише "Южний курьєр".

Нагадаємо, кілька днів тому вже планувалося оголосити переможця, проте буквально за годину до початку запланованого брифінгу на цю тему його скасували. За неофіційною інформацією, скасуванню брифінгу передувала спроба мера Києва Віталія Кличка чинити тиск на конкурсну комісію і її голову Зураба Аласанію. Після цього кілька народних депутатів зажадали від прем'єр-міністра Гройсмана прийняти нарешті рішення щодо Євробачення - на користь Одеси. А, здавалося б, непримиренні вороги, одеські губернатор Міхеіл Саакашвілі і мер Геннадій Труханов навіть виступили разом заради проведення Євробачення саме в Одесі - уклавши, таким чином, досить хиткий ситуативний союз.

Дістанеться Одесі "Євробачення" чи ні, стане відомо після офіційного оголошення, яке може відбутися вже сьогодні, 5 вересня. І вже перед цим журналісти depo.ua спитали у відомих українських продюсерів, якої вони думки з приводу проведення "Євробачення – 2017" в Одесі

Всі вони раніше, в коментарях для depo.ua висловлювалися за Київ чи Львів. Наразі наші співрозмовники мають цілком обґрунтовані побоювання щодо того, чи вдасться організувати захід на належному рівні і головне – забезпечити безпеку під час заходу.

НЕ БУДУВАЛА, НЕ СПІВАЛА І НЕ БІГАЛА

В останні місяці серед основних претендентів на "Євробачення – 2017" були Київ та Львів. Обидва міста мають досвід в проведення "Євро": Львів – футбольного, Київ – футбольного та пісенного.

І Київ і Львів мають так-сяк придатні для "Євробачення" стадіони – Львів – свою "Арену", побудовану до Євро-2012 ( будівництво потягнуло трохи більше ніж на 2,2 млрд. гривень), Київ – Палац спорту, в якому проводилося "Євробачення" після перемоги Руслани, та більш сучасний НСК "Олімпійський (щоправда, без даху).

На будівництво чи реконструкцию потрібні мільйони, але Південна Пальміра "євродосвіду" взагалі не мала, нових стадіонів не будувала. І не будемо забувати, що "Євробачення" співпадає з початком курортного сезону. Можна уявити, які будуть ціни для бажаючих відпочити на морі в зазвичай дешевий низький сезон. 

Українська продюсер Олена Мозгова наголошує: Одеса - гарне місто з розвинутою інфраструктурою, от тільки для проведення такого пісенного форуму потрібен зал.

"Але нічого неможливого в цьому світі нема. Євробачення в Києві відбувалось в Палаці Спорту, його якось прилаштували до цього дійства. Наскільки я пам'ятаю, в Одесі також є таке приміщення, можливо його реконструюють", - ділиться думками вона. 

Володимир Бебешко також не впевнений, чи є в Одесі якійсь придатний зал, і при цьому сподівається, що "вороги стануть друзями" (можливо, маючи на увазі Саакашвілі з Трухановим) і одеситам буде радість.

На думку продюсера Віталія Пастуха, найкраще для проведення "Євробачення" підходив Київ.

"Я розумію, що одесити хотіли б у себе провести, я і б хотів, щоб воно відбулося десь не в Києві, але з питань безпеки і готовності, мені здається, більш готовий саме він. В 2004 році ми взагалі були не готові, але помилки були не значні і в порівнянні з цьогорічною олімпіадою в Ріо, відгуки від "Євробачення" в Україні були кращими", - пояснює він.

При цьому Віталій наголошує, що фінансове питання вже частково вирішено:

"Наскільки я знаю, Мінфін вже зарезервував певну суму - трішки менше, ніж радила європейська комісія... Але зрештою непогано, що ці кошти вже є, і я вважаю, що інвестори знайдуться", - каже він.

ДІВЕРСАНТИ ПІД ВИГЛЯДОМ МЕЛОМАНІВ

Зрештою стосовно фінансових питань є якісь приводи для оптимізму. Стосовно безпеки їх менше. Продюсер Володимир Бебешко дуже стурбований, що на пісенний конкурс приїдуть не тільки меломани, а й провокатори з російськими прапорами.

"І я не знаю, скільки вони на одеських вулицях протримаються. Як має діяти поліція, щоб зберегти громадський порядок. Провокації ж будуть сто відсотків. Крім того, під виглядом вболівальників від Росії можуть приїхати диверсанти", - розповідає Володимир.

Підіймає питання небезпеки й продюсер Олександр Ягольник – на його думку із Одесою пов'язані ризики, "що не дозволили їй увійти до 4-ки міст, що приймали Євро-2012. Плюс - ризики (назвемо їх так) "імені Куликового поля", - каже він.

Праві будуть ті, хто скаже, що тих самих триколорних нічого доброго не чекало б і у Львові з Києвом. Але якщо порівнювати регіони, у Львові чи в Києві так звана сепаратистська небезпека є меншою, Крим від них далі і, "розгойдати" ці міста буде важче, ніж Одесу, де недобиті адепти російського світу сидять і чекають свого часу.

Але, як кажуть в Одесі, маємо те, що маємо.

"Чесно кажучи, поклавши руку на серце, мені все одно, в якому з міст воно відбудеться. Ясно, що ми маємо зараз більш проблемні та пріоритетні історії, тому такої важливості "Євробачення" для нас не матиме. Але, як то кажуть, назвався грибом, залізай у кошик, тому - якщо взялися, то потрібно, щоб все було на належному рівні", - каже Мозгова

При цьому вона впевнена – ніяких ризиків не буде, бо якщо організатори до певного моменту не побачать в України певної готовності до необхідного рівня, вони просто перенесуть захід в іншу країну. Таке було вже і не раз.

В 1972 Монако відмовилося проводити конкурс через відсутність відповідного майданчика, в 1974 через високі витрати на проведення відмовився Люксембург, і в 1980 році відмовився Ізраїль у зв'язку з витратами на перехід свого телебачення на кольорове мовлення.

Великобританія приймала у себе конкурс п'ять разів після перемоги своїх артистів і тричі - після відмови інших країн. Тобто віддати другу половину перемоги Джамали в нас є кому. І таке враження, що Україна саме того і добивалася – виграти на конкурсі і його не проводити. Про це свідчать і нескінченні етапи відбору, те, що Мінкульт і Мінфін досі не оголосили чіткий план підготовки до заходу. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Країна Укропів

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme