Українці в Каннах: Фанні Каплан і любов Хмельницького

Сьогодні на Лазурному узбережжі Франції стартує 69-й щорічний Каннський кінофестиваль

Українці в Каннах: Фанні Каплан і любов…

Відкриє одну з головних подій у світі інтелектуального кіно картина культового Вуді Аллена "Красиві люди". В офіційній конкурсній програмі візьме участь 21 картина від кінематографістів з різних країн світу.

Україна у головному конкурсі участі не бере, втім на фестивалі буде представлено аж 15 стрічок українського виробництва. Так, на кіно ринку заплановано показ чотирьох українських стрічок, створених на замовлення Держкіно.

Картина Тараса Ткаченка "Гніздо Горлиці" розповідає про дівчину, яка через складну ситуацію була змушена поїхати на заробітки у Італію. Втім, повернення до рідної Буковини виявилося далеко не безхмарним.

На зйомки картини, які проходили здебільшого на Буковині та в Італії, витратили 16 млн грн. Наразі фільм вже здобув доволі схвальні відгуки критиків.

У фільмі Альони Дем’яненко "Моя бабуся - Фані Каплан" журналістка знаходить щоденник української революціонерки, яка здобула світову славу головним чином через замах на Володимира Леніна. Втім, як стверджується у стрічці, мотивувало дівчину зовсім не бажання загальнолюдського щастя. Просто-напросто, Фані була закохана і слухняно виконувала накази свого коханого - вмілого маніпулятора.

Фільм знімали спільними зусиллями українських і французьких кінематографістів. Бюджет картини склав $32 млн.

Українсько-грузинська романтична комедія Романа Ширмана "Тепер я буду любити тебе" надихає глядачів повірити, що доля може посміхнутися людині у навіть найскладнішій ситуації. Завойовувати українського глядача зібралися іменами Ольги Сумської та Богдана Бенюка. Чи завоює західний ринок ліричний, але невибагливий сюжет, наразі під питанням. 

Також запланована прем’єра фільму Валерія Ямбурського "Гетьман".

Історична драма знята за романом Віктора Веретенникова і розповідає про трагічну любов Богдана Хмельницького до полячки Гелени Чаплинської. 

Покажуть і мультфільм "Микита Кожем'яка" режисера Манука Депояна, українська прем'єра якого запланована на грудень 2016 року. 

Через перебої з фінансуванням робота над мультфільмом тривала вісім років. 

При цьому анімаційному фільму вже вдалося привернути міжнародну увагу. Так, пригодами українського героя зацікавилися американські прокатники.

Звісно ж, у Каннах працюватиме українських павільйон, де 14 травня презентуватимуть кінофест "Молодість" і говоритимуть про зміни в його роботі. Для створення антуражу представлять фотопроект "Все починається в Києві". Кіноманам з усього світу покажуть світлини Києва від талановитих фотолюбителів. 

Ще презентують ігровий фільм Тараса Химича "Жива", який розповідає про карпатську дівчину, наділену надприродними здібностями. Навколо розгортаються трагічні події Другої світової, тож зберегти життя далеко непросто. Цікаво, що в основі фільму - історія реальної жінки, якій наразі 91 рік. 

Саундтрек для кіно створив Олександр Положинський в рамках проекту "Був'є".

Українець Максим Микита представить документальну картину "Чорнобиль. Зона майбутнього". Прем'єра фільму у нас вже відбулася. Перш за все, глядачів вразили  кадри проведення робіт безпосередньо усередині сумнозвісного 4-го енергоблоку.

18-19 травня українські короткометражки представлять у секції Short Film Corner. Аж 10 режисерів особисто розкажуть глядачам про свої роботи. Серед них - Нариман Алієв, який вже брав участь у кінофестивалі в Берліні, відзначені на "Молодості" Нікон Романченко та Катерина Горностай, Філіп Сотниченко,  який здобув нагороду FIPRESCI на Одеському міжнародному кінофестивалі 2015 року.

Зазначимо, що десант молодих українських кінематографістів у Канни став можливим завдяки спонсорській підтримці. Сподіватися на підтримку держави для українських митців залишається справою вельми ризикованою. 

Так, шанувальники вітчизняного кінематографу пам'ятають ситуацію з міжнародною прем'єрою документальної стрічки "Маріуполіс" на Берлінале. Картину, що оповідає про життя маріупольців під час війни, створили спільними зусиллями українських, німецьких, литовських і французьских кінематографістів.

І хоча прем'єра стрічки стала знаковою подією в Берліні і зібрала аншлаг, досягти успіху вдалося всупереч бездіяльності держави.

Тоді продюсер стрічки Анна Паленчук розповідала, що Україна не підтримала знімальну групу картини навіть на дріб'язок.

Так, шукати гроші на дорогу та перельоти митцям довелося самим, більше того - організатори української частини програми навіть не подбали про те, щоб на офіційних ресурсах був розміщений трейлер фільму та офіційна інформація про нього. При цьому інші країни, залучені до знімального процесу, намагалися допомогти в організації прем'єри. Не дивно, що Паленчук зізналася, що через ситуацію зі ставленням українців швидко впала у відчай. 

Тож очевидно, що українським митцям у Каннах доведеться добряче постаратися, аби здобути прихильність міжнародного співтовариства та прокатників з інших країн. Зовсім не дивно, що головні сподівання українських кіношників наразі пов'язані радше з західним, а не з вітчизняним ринком. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Країна Укропів

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme