Одна з "міжнародних статей" Катерини Кириленко була надрукована на фіктивному сайті

Одна зі статей у докторській дисертації Катерини Кириленко опубліковано в журналі, у якому раніше друкували нісенітницю від імені вигаданого автора

Одна зі статей (№469 у списку публікацій, саме про "задоволені лептони") була опублікована саме European Applied Sciences, над яким раніше покепкували російські хіміки, що зібрали гроші і опублікували на ньому нісенітницю, пише depo.ua з посиланням на "Дзеркало тижня".

"Безграмотний сайт, без інформації про редколегію, не мав би обдурити справжнього вченого, — це сайт фіктивних публікацій, автори купують за чималі гроші лише відбитки своїх статей із логотипом журналу — без жодного рецензування чи навіть поверхового контролю статей", - прокоментувала виданню старший науковий співробітник Інституту математики НАНУ, кандидат фізико-математичних наук Ірина Єгорченко.

"Це комерційна фірма для допомоги в задоволенні формальних вимог чиновників (до речі, цей та інші псевдожурнали активно рекламують сайти українських університетів). І добре, що західні вчені її статтю не прочитають...", - пояснює Ірина Єгорченко.

Такі публікації "потрібні" дисертантці у тому числі для імітації статей в міжнародних наукових виданнях. Адже згідно з вимогами ДАК, для захисту докторської дисертації має бути опубліковано три статті в міжнародних виданнях.

За словами Єгорченко, "у ситуації з дисертацією Катерини Кириленко маємо справу з "плагіатом першого роду", тобто численними цитатами без лапок та належних посилань і не виправданих логікою тексту".

Як пише "Дзеркало тижня", файл із "лептонною" статтею О.Щербини-Яковлєвої з сайту її вишу (Сумський педагогічний університет. — Л.С.) на 25.01.2016 був видалений (правда, зберігся в кеші Google).

Як відомо, раніше фізики знайшли в дисертації Катерини Кириленко псевдонаукові твердження про лептони.

"Усе, що стосується згадування лептонів, а також лептонного "Бога" та теорії Великого вибуху на стор. 154 — 162 дисертації, не має жодного сенсу. Це класичний приклад псевдонауки", — коментує доктор фізико-математичних наук, завідувач лабораторії Інституту теоретичної фізики ім. М. Боголюбова НАН України Сергій Шарапов.

"Жоден експеримент не показав, що вони є носіями психічних процесів. Особливість цієї дисертації тільки в тому, що вся ця частина тексту майже без змін запозичена з іншої (!) псевдонаукової роботи", - додав він.

Читайте також: Чому дружина Кириленка має отримати Нобелівку.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Країна Укропів

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme