Бокс, самогубці і чаклун: Який з 12 нових українських фільмів варто подивитися

Українські фільми виходять в прокат один за одним, і швидко зорієнтуватися в цьому калейдоскопі не просто

Бокс, самогубці і чаклун: Який з 12 нови…

Про українське кіно у суспільстві думки полярні. Одні стверджують: талант Параджанова міцно засів в українських генах, тож ми  вміємо знімати по-справжньому оригінальні інтелектуальні фільми. Чого вартий лише фільм Мирослава Слабошпицького "Плем'я", який зібрав оберемку нагород на всіх можливих кінофестах.

Інші скептично морщать носа: мовляв, інтелект інтелектом, а повні зали збирати українці ще не навчилися. Завсідників кінотеатрів – менеджерів 25 – 45 років –   навряд чи заманиш фільмами про гетьманів та важкий селянський побут, які так полюбляють продюсери. 

Втім, можливо, цього разу українським кіношникам вдасться розширити тематичний діапазон і зуміти розважити глядача, а не тільки засмутити.

Державна програма з підтримки українського кіно дала результати – майже щотижня до кінця року в кінотеатрах буде виходити новий український фільм.

Depo.ua пропонує міні-гід по українських прем'єрах сезону Осінь-Зима-2016.

Отже, 6 жовтня українцям покажуть фільм Алі Фахр Мусаві "Осінні спогади". Це дебютна робота іранського режисера, знята у копродукції з Іраном та Чехією. Власне, ці країни і виділяли гроші на проект. Просити підтримки у Держкіно не наважились, адже зйомки стартували на початку 2015-го, у розпал бойових дій на Сході України.

Що вийшло у творців з зовсім різних за ментальністю країн – вже цікаво. Тим паче, що сюжет закрутили небанально: у картині зображені стосунки між музикантом, який повернувся з АТО, біженкою з Іраку і літнім селянином та його зовицею. Картину про любов і війну знімали у Доброгостові недалеко від Трускавця.

13 жовтня виходить український 3D-мультик "Микита Кожум’яка", анонси якого муляють очі кіноманам майже 10 років. Мульт почали знімати ще у 2007, але не вистачило грошей. Продовжили у 2011, але тоді не вистачило вмінь, через що розпустили ледь не пів команди. Зрештою, з третьої спроби усе вдалося – спеціально до фільму написали сім пісень і залучили цілий оркестр. Озвучили героїв Віктор Андрієнко (взяв на себе зразу кількох героїв) та Руслана Писанка. Мульт вже звозили на Канський кіноринок і, кажуть, зацікавили дистриб’юторів: продали права на показ аж у 15 країн.

 З 14 жовтня  можна познайомитися з творчістю литовського режисера Зази Буадзе на прикладі нового литовсько-українського фільму "Червоний" . Картину знято за романом Андрія Кокотюхи: український повстанець та радянський льотчик опиняються в одному каральному таборі і змушені шукати спільну мову. Сам Кокотюха наголошує, що роман у нього оптимістичний, і українця в кінці не вб'ють. Втім, нерви глядачам, мабуть, помотають, адже з сюжетами у письменника все добре. Лишається сподіватися, що історичні фільми ще не встигли нав’язнути в зубах українців.

Бокс, самогубці і чаклун: Який з 12 нових українських фільмів варто подивитися - фото 1

Картину В’ячеслава і Олександра Альошечкіних "Чунгул" запускають в прокат 27 жовтня – майже у переддень Хеллоуіна. Містичний триллер, який покажуть у 2D і 3D-форматі, розповідає історію хлопця, який стає заручником злого чаклуна. А згодом донька цього самого злодія закохується у його жертву…

Містику Альошечкіни знімають не вперше. Три роки тому у прокат вийшов їхній жахливчик "Синевір". Тоді публіці картина до душі не припала – відгуки виявилися більше ніж розгромними. А от чи вдасться братам зробити другий млинець менш гливким, побачимо за два тижні. 

Анімація "Бременські розбійники" знята у копродукції з Росією, але українська прем’єра картини (3 жовтня) відбудеться на тиждень раніше. Робила мульт російська студія "Централ Партершип" – та ж, що знімала, наприклад,  "Ліквідацію" з одіозним Михайлом Пореченковим. Фільм має дещо спільне з легендарним радянським мультиком – в центрі сюжету ті ж принцеса з трубадуром, тільки цього разу йдеться про страшенну корупцію, яку і має подолати добро.

10 листопада – прем’єра вже нашумілої картини про проблеми емігрантів Тараса Ткаченка "Гніздо Горлиці". Фільм показали не Одеському кінофесті і покликали на Московський. В столицю країни-агресора знімальна група їхати відмовилася.

До уваги глядачів – класична драма на злободенну тему. Головна героїня змушена їхати заробляти гроші за кордон. Але це не так просто – жінка повертається додому геть іншою та ще й вагітною. В картині зіграв свою останню роль Віталій Линецький.

15 листопада виходить драма Тараса Химича "Жива". На рахунку режисера – дві документалки і ряд відеокліпів, а от повнометражний художній фільм він зняв уперше. Для виконавиці головної ролі Ольги Комановської картина  теж стала дебютною. Події фільму розгортаються під час Другої Світової. Ховаючись від переслідувань чекістів, дівчина потрапляє в табір УПА. Аби вижити, героїні доводиться витримати переслідування і тортури, але жага до життя виявляється сильнішою. Історія – біографія реальної людини Анни Попович, якій зараз 91 рік. Жінка дала згоду на екранізацію і допомагала кіношникам. 

На 17 листопада призначена прем'єра документалки "Виграти все" Дмитра Томашпольського про легендарного українського тренера Ігоря Турчина.

А за тиждень - 24 листопада –  на екрани виходить "Правило бою" Олексія Шапарєва, найбільше відомого глядачу як режисер міні-серіалу про АТО "Гвардія". Цю роботу публіка сприйняла контрастно, нарікаючи, що Шапарєву не вистачило правдивості і реалістичності, хоча в цілому проект непоганий.

Новий фільм не про війну, а про спорт. Класичний боксерський бойовик показує темний бік спорту, а талановиті спортсмени протистоять кримінальним авторитетам, які роблять з поєдинків криваве шоу. Серед виконавців головних ролей – Олексій Горбунов і Ахтем Сейтаблаєв (обидва грали у "Гвардії").

У листопаді-грудні обіцяють показати документалку "Рідні" Віталія Манського. В картині, створеній у копродукції України, Латвії, Естонії та Німеччини режисер намагається показати протиріччя, які виникли між мешканців різних міст України і оголити "корені" конфлікту з Росією.

 Манський влаштував свого роду душевний стриптиз, адже за приклад він взяв власну родину. Тож режисер їздить по родичах у Львові, Одесі, Криму та на Донбасі, спілкується, намагаючись передати глядачам відтінки світогляду різних людей.

Для любителів документалок показ картини – це подія, адже Манського по праву вважають метром реалістичного жанру. Зокрема, його робота "Труба" визнана найкращим документальним фільмом на фестивалі у Карлових Варах.

У перший день зими на екрани виходить "Вісім" Олександра Шапіро. У вузьких колах ще з часів фільмів "Путівник", "Хеппі Піпл", "Бес Пор No" режисер набув слави новатора, тож новій прем’єрі Шапіро можна передрікати непогану касу. Цього разу темою роботи Шапіро обрав самогубство – на екрані розгортаються вісім життєвих драм, але цього разу добровільний відхід з життя подається як щось абсурдне, відразливе і навіть смішне.

"Чуттєвість передається через екран і хапає прямо за горло", - йдеться в анотації до картини на одному з сайтів. Ну і добре, що чуттєвість, а не нудьга.

В цей же день глядачі побачать проект Антона Азарова "Лобановський назавжди" – півторагодинний екскурс у життєву історію зіркового українського тренера вже показували публіці, але подивилося його тоді надто мало людей.

8 грудня виходить історична драма Олени Дем’яненко "Моя бабуся Фанні Каплан", де знайому з радянських шкіл історію подано під іншим кутом. В картині Фанні Каплан – не радикально налаштована революціонерка, яка наважується вбити Володимира Леніна, а просто закохана дівчина і жертва маніпуляцій.

Прем’єру фільму кілька разів відкладали – під час зйомок грянула революція, а потім війна, тож вже під час роботи довелося переносити локації з Криму в Одесу, а з Сибіру у Київ. В процесі замінили і виконавицю головної ролі – спочатку планували запросити акторку з Ізраїлю, але вона побоялася їхати у буремну Україну. Тож робота дісталася українці Каті Мол чановій. А у ролі молодшого брата Леніна на екранах з'явиться вже культовий режисер Мирослав Слабошпицький.  

22 грудня глядачі побачать вже розпіарену у пресі "Сторожову заставу" Юрія Ковальова.

Картина позиціонується як перше українське фентезі, тож є Must See для любителів жанру. Фільм за мотивами книжки Володимира Рутківського знімався у Карпатах. За сюжетом, школяр Віктор потрапляє у минуле, де знайомиться з богатирями Олешком, Іллею та Добринею і разом з ними стає на захист Сторожової застави від половців.

Критики у захваті: мовляв, зрештою світ зверне увагу на наших національних героїв. Права на показ вже продано у Францію, Індію, В’єтнам і Малайзію. Але от чи захочуть українські глядачі здійснювати черговий історичний екскурс, замість більш звичної подорожі у майбутнє чи то просто альтернативну реальність, під питанням. Та й богатир заміть чоловіка-павука і компанії може спантеличити. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Країна Укропів

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme